Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNYPracownia komputerowa w szkole

 

Pracownia komputerowa w szkole

Rozwiewamy mity i analizujemy różne konfiguracje

 

Jak dokonać racjonalizacji pracowni informatycznej aby była sprawnym, funkcjonalnym oraz nowoczesnym narzędziem i pomocą dydaktyczną w edukacji?

Zagadnienie to można rozwiązać na kilka sposobów – w zależności od potrzeb oraz budżetu. Pierwszym krokiem jest określenie typu pracowni, jaka będzie satysfakcjonować szkołę, następny krok to wybór komputerów oraz firmy, która dostarczy rozwiązanie informatyczne.

Opracowaliśmy kilka najistotniejszych modeli pracowni komputerowych – rozwiązanie te mogą pomóc w wyborze właściwego profilu.

 

 

Najbardziej korzystnym modelem niezmiennie pozostaje klasyczna wersja pracowni wyposażonej w serwer oraz komputery stacjonarne. Idealnym rozwiązaniem jest inwestycja w nowy sprzęt renomowanych firm. Jednak co zrobić w sytuacji, kiedy budżet na to nie pozwala? Opcja zakupu nowych komputerów (niemarkowych), w korzystnej cenie wiąże się z ryzykiem otrzymania sprzętu niskiej jakości i o krótkim okresie gwarancji. Innym wyjściem jest zakup komputerów poleasingowych. Jednak aby zakup ten był w pełni bezpieczny i korzystny dla szkoły, należy zwrócić uwagę na kilka aspektów.

Pierwszy z nich to wspomniana już marka – ma gwarantować wysoką jakość i niezawodność; pożądany jest sprzęt firm Dell czy Hewlett Packard (bardziej znane jako HP). Kolejny to gwarancja – dla komputerów wykorzystywanych w pracowni nie powinna być krótsza niż dwa lata. Następny, ale też bardzo waży, to parametry zapewniające prawidłową obsługę najnowszego oprogramowania, zgodne z obowiązującymi normami, takie jak procesor (minimum Intel® Core™ i3). Najbardziej korzystnym modelem niezmiennie pozostaje klasyczna wersja pracowni wyposażonej w serwer oraz komputery stacjonarne. Idealnym rozwiązaniem jest inwestycja w nowy sprzęt renomowanych firm. Jednak co zrobić w sytuacji, kiedy budżet na to nie pozwala? Opcja zakupu nowych komputerów (niemarkowych), w korzystnej cenie wiąże się z ryzykiem otrzymania sprzętu niskiej jakości i o krótkim okresie gwarancji. Innym wyjściem jest zakup komputerów poleasingowych. Jednak aby zakup ten był w pełni bezpieczny i korzystny dla szkoły, należy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Pierwszy z nich to wspomniana już marka – ma gwarantować wysoką jakość i niezawodność; pożądany jest sprzęt firm Dell czy Hewlett Packard (bardziej znane jako HP). Kolejny to gwarancja – dla komputerów wykorzystywanych w pracowni nie powinna być krótsza niż dwa lata. Następny, ale też bardzo waży, to parametry zapewniające prawidłową obsługę najnowszego oprogramowania, zgodne z obowiązującymi normami, takie jak procesor (minimum Intel® Core™ i3). Najnowocześniejszy sprzęt, o krótkim czasie eksploatacji, pozyskiwany jest z firm, gdzie standardem korporacyjnym jest wymiana komputerów co 2–3 lata. Ostatnim jest wybór firmy, która dostarczy kompleksowe rozwiązanie dla szkoły. Najważniejsze kryteria wyboru to doświadczenie, specjalizacja oraz zadowolenie klientów poparte rekomendacjami.

Oferty na pracownie komputerowe są dostępne na stronie internetowej www.pracownia.szkola.pl

Infolinia: 801 801 851, tel.: 518 042 146

e-mail: pracownia@pracownia.szkola.pl

 

Opracowanie: Piotr Mackiewicz
Copyright 2019 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT