Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy można uznać, że osoba mająca licencjat z filologii angielskiej oraz magistra dydaktyki języków obcych ma kwalifikacje do nauczania języka angielskiego w szkole średniej?
Do nauczania języka angielskiego w liceum, technikum i szkole zawodowej wystarczające jest ukończenie studiów pierwszego stopnia (licencjat) na kierunku filologia w specjalności danego języka obcego oraz przygotowanie pedagogiczne, co oznacza, że nauczyciel posiada wymagane kwalifikacje, dodatkowo podwyższone studiami magisterskimi na drugim kierunku (§ 11 ust. 2 pkt 2 lit a) w zw. z § 2 ust. 1 i § 3 oraz § 1 pkt 5 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 marca 2009 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli niemających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli, Dz. U. z 2015 r., poz. 1264).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- W szkole zatrudniony jest na 1/2 etatu pracownik na stanowisku robotnik. W związku z dużymi opadami śniegu czy mogę zwiększy ilość godzin pracy w ciągu dnia. Pracownik będzie mógł odebrać ponadwymiarowe godziny innego dnia po wcześniejszym uzgodnieniu. Czy mogę zmieniać zakres obowiązków w takcie trwania roku szkolnego?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy w sprawozdaniu z działalności żłobka w liczbę osób zatrudnionych na ostatni dzień okresu sprawozdawczego wlicza się osoby przebywające na urlopie wychowawczym i na zwolnieniu ciążowym ( osoby te od grudnia nie widnieja na liście płac) czy podaje się tylko liczbę tych którzy aktualnie pracują?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy pracownik może przedstawić aktualne badania z innej placówki przy zatrudnieniu w nowej szkole?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jak mam rozliczyć urlop nauczyciela przedszkola, który złożył wniosek o przeniesienie do szkoły od września 2023 r.? Dodam, że nauczyciel wykorzystał już część urlopu. Czy mam uwzględnić urlop adekwatnie do przepracowanych miesięcy (do sierpnia, tj. 24 dni), czy zgodnie z planem urlopów? Czy uwzględnić cały urlop w wymiarze 35 dni, ponieważ nauczyciel przechodzi do placówki feryjnej?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Otrzymałam od nauczyciela wniosek o przyznanie zasiłku na zagospodarowanie. Wszystkie warunki spełnia, tylko z jednym mam problem. Co oznacza "pierwsza praca"? Nauczycielka pracowała wcześniej na umowę zlecenie jako pomoc kuchenna. Wg niektórych zasiłek jej się nie należy bo nie jest to jej pierwsza praca. Moim zdaniem chodzi o pierwszą pracę w zawodzie nauczyciela. Proszę o odpowiedź.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe