Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Na podstawie § 1a rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 sierpnia 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z...

PORADA PRAWNA

12 stycznia 2021 Komunikaty MEN, CKE

Czy w związku z pójściem uczniów klas I–III do szkoły od 18 stycznia religia, j. angielski, zajęcia logopedyczne itp. będą realizowane stacjonarnie w szkole czy zdalnie? Tych przedmiotów uczą rożni nauczyciele.

Na podstawie § 1a rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 sierpnia 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. z 2020 r., poz. 1389 ze zm.) od dnia 18 września 2021 r. klasy I–III szkół podstawowych nie są objęte ograniczeniem funkcjonowania, a więc mają obowiązek stacjonarnego prowadzenia wszystkich zajęć, czyli również z religii, z języka obcego, z pomocy psychologiczno-pedagogicznej, rewalidacyjnych itp. Szkoły podstawowe nie są zwolnione przez prawodawcę z tego obowiązku, gdy zajęć nie prowadzi nauczyciel – wychowawca klas I–III. 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2022 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT