Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jak powinnam obliczyć wynagrodzenie nauczycielowi, który ma: 14/18 godz. 2/30 godz. 3/26 godz., czy wszystko na jednym zaszeregowaniu, czy na każde pensum osobno?
Nauczycieli opisany w pytaniu powinien mieć określone tzw. pensum łączone, zgodnie z uchwałą organu prowadzącego. Na podstawie art. 42 ust. 7 pkt. 3 Karty Nauczyciela organ prowadzący określa pensum nauczycieli realizujących w ramach stosunku pracy obowiązki określone dla stanowisk o różnym tygodniowym obowiązkowym wymiarze godzin.
Od września 2018 r. pensum takie będzie liczone przez dyrektora szkoły na podstawie art. 42 ust. 5c Karty Nauczyciela: nauczycielom realizującym w ramach stosunku pracy obowiązki określone dla stanowisk o różnym tygodniowym obowiązkowym wymiarze godzin zajęć tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin zajęć ustala się jako iloraz łącznej liczby realizowanych godzin i sumy części etatów realizowanych w ramach poszczególnych tygodniowych wymiarów godzin zajęć, przy czym wynik zaokrągla się do pełnych godzin w ten sposób, że czas zajęć do pół godziny pomija się, a powyżej pół godziny liczy się za pełną godzinę. Godziny wyliczone ponad ten wymiar stanowią godziny ponadwymiarowe.
Jeżeli nauczyciel posiada kwalifikacje do prowadzenia wszystkich zajęć, które zostaly mu przydzielone, to wynagrodzenie oblicza się z tak obliczonego pensum zgodnie z jego stawką zaszeregowania.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Proszę o informacje: czy mogę zwolnić pracownika zatrudnionego na czas nieokreślony z KP, bez podania konkretnej przyczyny; czy mogę sprawdzić alkomatem pracownika?
Dziękuję
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel rozpoczął naukę w przyzakładowej szkole zawodowej jako młodociany 1 września 1983r. Szkołę ukończył w czerwcu 1986r. i tegoż roku rozpoczął naukę 1 września 1986r. w Technikum budowlanym – dziennym. Będąc uczniem mieszkał z rodzicami na wsi i pomagał rodzicom w prowadzeniu gospodarstwa rolnego. Technikum Budowlane ukończył w 1989r i rozpoczął prace 1 września 1989r. w Przedsiębiorstwie budowlanym jako instruktor praktycznej nauki zawodu pracując do 31 sierpnia 1995r. 1 września 1995r rozpoczął prace w Zespole Szkół budowlanych jako nauczyciel zajęć praktycznych i pracuje obecnie dalej. Od początku życia na stale zamieszkuje w domu rodzinnym i przejął gospodarstwo rolne rodziców w 2001r. Ma zatrudnienie od 15 roku życia w szkole zawodowej jako młodociany i w okresie nauki w technikum pomagał rodzicom w gospodarstwie którego następnie stał się jego właścicielem. Proszę wyliczyć staż pracy na dzień 30.09.2014r. oraz staż pracy pedagogicznej. Proszę podać kiedy nauczyciel powinien otrzymać jubileusz 30- lecia pracy.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka od dnia 01.12.2013r. korzystała ze zwolnienia lekarskiego. W czerwcu 2014r. urodziła dziecko, po czym korzysta przez 52 tygodnie łącznie z urlopu macierzyńskiego, dodatkowego urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego, który kończy się w końcu czerwca 2015r. Od 1 września 2015r. nauczycielka może skorzystać z urlopu uzupełniającego w ilości 8 tygodni za 2014r. Czy może ona zrezygnować z urlopu uzupełniającego, czy ma obowiązek go wykorzystać?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- 1. Czy dofinansowanie z funduszu socjalnego do wypoczynku urlopowego organizowanego we własnym zakresie dla pracowników obsługi i administracji jest wolne od podatku do kwoty 1000 zł.?
2. Czy świadczenie urlopowe z funduszu socjalnego dla nauczycieli jest wolne od podatku do kwoty 1000 zł.?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- 1 września 2016 r. sekretarz szkoły publicznego gimnazjum został wybrany na Społecznego Inspektora Pracy, czy w momencie wygaszania gimnazjum od 1 września 2017 r. i przyłączenia go do lokalnego zespołu szkół w skład, którego dotychczas wchodziła szkoła podstawowa klasy 1-6 czyli szkoła podstawowa z oddziałami gimnazjalnymi taka osoba przechodzi z mocy prawa do nowej szkoły, czy ochrona wygasa w momencie przekształcenia szkoły czyli rozwiązujemy z nią umowę o pracę 31 sierpnia 2017r., a ochrona wygasa w związku z nową ustawą ?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe