Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne W szkole, w której nauczycielka nie jest zatrudniona na podstawie ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2018 r., poz. 967 ze zm. co do zasady nie...

PORADA PRAWNA

Nauczycielka jest zatrudniona w dwóch szkołach, posiada 28-letni staż pracy. Dodatek stażowy otrzymuje w szkole, w której zatrudniona jest w pełnym wymiarze na podstawie KN. Pytanie dotyczy czy nauczycielce przysługuje dodatek stażowy w drugiej szkole, w której zatrudniona jest na 1/2 etatu na podstawie KP ( w szkole tej posiada 14- letni staż pracy)?

W szkole, w której nauczycielka nie jest zatrudniona na podstawie ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2018 r., poz. 967 ze zm. co do zasady nie przysługuje jej dodatek stażowy, ponieważ nie ma do niej zastosowania art. 30 ust. 1 pkt 2 i art. 33 KN, co wynika z treści art. 91b ust. 2 pkt 3 KN. Wyjątkowo w dodatkowym miejscu pracy nauczycielka byłaby uprawniona do takiego dodatku, gdyby nauczycielom przyznawał go statut, regulamin wynagradzania lub umowa o pracę – art. 9 § 1 i 2 oraz art. 18 § 1 KP. 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT