Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Proszę o odpowiedź jaki konkretnie dziennik powinien prowadzić nauczyciel szkoły podstawowej do zajęć z pomocy psychologiczno-pedagogicznej mam na myśli zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne i zajęcia terapeutyczne, a jaki dziennik do zajęć rewalidacyjnych?
Tę kwestię reguluje rozporządzenie Ministra Edukacji Naukowaj z dnia 25 sierpnia 2017 r. w sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentacji (Dz. U. poz. 1646 oraz z 2019 r., poz. 1664). Tam § 11 ust.1-3 wyjaśnia, że dla zajęć będących formą pomocy psychologiczno-pedagogicznej prowadzi się Dziennik zajęć innych (należy wpisać ich nazwę zgodną z brzmieniem ustalonym w rozp. w sprawie organizacji i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej), gdzie gdzie wpisuje się:
w porządku alfabetycznym nazwiska i imiona odpowiednio dzieci/uczniów oraz oddział, do którego uczęszczają,
- adresy poczty elektronicznej rodziców i numery ich telefonów, jeżeli je posiadają,
- indywidualny program pracy z dzieckiem/uczniem, a w przypadku zajęć grupowych - program pracy grupy,
- tygodniowy rozkład zajęć, daty i czas trwania,
- tematy przeprowadzonych zajęć,
- ocenę postępów i wnioski dotyczące dalszej pracy z dzieckiem/uczniem odnotowuje się obecność dzieci/uczniów,
- Przeprowadzenie zajęć nauczyciel potwierdza podpisem.
Zajęcia rewalidacyjne także dokumentuje się w Dzienników zajęc innych, wpisując ich nazwe jako zajęcia rewalidacyjne. W sprzedaży oferowane różne dzienniki zajęć innych – czasem nazywane zajęciami specjalistycznymi. Przed zakupem trzeba zwrócić jednak uwagę czy zawierają one rubryki zgodne z wytycznymi przywołanego rozporządzenia. Podobnie jest z dziennikami w formie elektronicznej.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jak poprawić atmosferę pracy wśród nauczycielek przedszkola, gdy jena osoba oczernia inne pracujące osoby i wszczyna konflikty? Próby mediacji nie pomagają. Proszę o poradę.
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- 01.08.1992r. n-l miał uznane kwalifikacje do nauczania plastyki w SP w X, gdzie nauczał tego przedmiotu do 2011r.Czy zgodnie z par. 28 nowego rozporządzenia o kwalifikacjach ma obecnie uprawnienia do nauczania plastyki w SP ale w innej miejscowości
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Uprzejmie proszę o odpowiedź na pytania związane z Placówką Kształcenia Ustawicznego. Czy uczestnik kursu musi być rozliczany z obecności na zajęciach? Czy wystarczy, że zgłosi się i zda końcowy egzamin sprawdzający? Czy sprawę frekwencji na zajęciach regulują konkretne przepisy? Czy forma egzaminowania jest dowolna? Czy kurs np. opiekunka dziecięca może być prowadzony w 100% e-learningowo (często spotyka się takie oferty). Czy jedynie wybrane moduły? Proszę o wskazanie przepisów regulujących te kwestie. Czy tego rodzaju kursy może prowadzić tylko placówka kształcenia ustawicznego, jako placówka edukacyjna czy również firma szkoleniowa (zwykła działalność gospodarcza)? Jakie przepisy to regulują?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Czy uczeń klasy specjalnej w szkole ogólnodostępnej (up.lekkie + autyzm) ma oprócz edukacji zintegrowanej i religii również język obcy? W załączniku nr 2 do ramowych planów czytam: NZ 57 godz.; Rel. 6 godz.; Rewali. 30 godz., Aletrantywne met. komun. 9 godz. i gddd 4 godz. Nie ma wyszczególnionego języka obcego. Gdzie znależć info na ten temat?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Jako dyrektor już na koniec czerwca przedstawiłam sprawozdanie z nadzoru pedagogicznego i wyciągnęłam wnioski do dalszej pracy. Kiedy mam podjąć uchwałę w sprawie ustalenia sposobu wykorzystania wyników nadzoru pedagogicznego? Czy rekomendacje wynikające z realizacji panu nadzoru są jednocześnie sposobem ustalenia wykorzystania wyników nadzoru pedagogicznego?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe