Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY



Komunikaty MEiN

Inauguracja II edycji konkursu literacko-plastycznego „Polskie serce pękło. Katyń 1940” dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Wystartowała II edycja konkursu literacko-plastycznego „Polskie Serce Pękło. Katyń 1940” przeznaczonego dla uczniów szkół ponadpodstawowych. W poniedziałek, 25 stycznia 2021 r. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek, inicjatorka konkursu, ogłosiła szczegóły tej inicjatywy. W wydarzeniu w Sejmie RP uczestniczył Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek.
– Katyń 1940 to jedno z najtragiczniejszych wydarzeń w historii naszego narodu, które odbiło się bardzo mocno na przyszłości tego narodu i waży niestety również na losach dzisiejszych – powiedział minister Przemysław Czarnek. - Wiedza na temat tego, co się stało w Katyniu, na temat tego, że była systemowo likwidowana polska inteligencja po to, żeby naród nie miał przyszłości, jest kluczowa z punktu widzenia zrozumienia również czasów dzisiejszych i kluczowa z punktu widzenia rozwijania się naszego narodu w przyszłość – zaznaczył szef MEiN.
Zasady konkursu
Tegoroczny konkurs przeprowadzany jest w trzech kategoriach:
• plastycznej - zadaniem uczestnika jest stworzenie projektu plakatu na temat związany ze Zbrodnią Katyńską.
• literackiej - zadaniem uczestnika jest przygotowanie pracy pisemnej na temat „Współczesny wymiar kłamstwa katyńskiego”.
• tekst piosenki - zadaniem uczestnika jest przygotowanie tekstu piosenki poświęconej Zbrodni Katyńskiej.
Prace konkursowe należy nadsyłać do 19 marca 2020 r. W konkursie uczestniczyć mogą uczniowie szkół ponadpodstawowych położonych na terytorium Polski. Każdy uczestnik może złożyć maksymalnie jedną pracę w każdej z trzech kategorii.
Przyjmowane będą wyłącznie prace indywidualne, nie jest dopuszczalne składanie prac zbiorowych. Prace konkursowe muszą zostać przygotowane w języku polskim. Dla laureatów w każdej z kategorii przewidziane są nagrody: za zajęcie pierwszego miejsca laptop oraz nagrody rzeczowe, za zajęcie drugiego miejsca tablet oraz nagrody rzeczowe, za zajęcie trzeciego miejsca czytnik ebook oraz nagrody rzeczowe. Dla uczestników, którzy zajmą miejsca 4 - 10 przewidziano wyróżnienia i nagrody rzeczowe.
W skład Komitetu Honorowego II edycji konkursu „Polskie Serce Pękło. Katyń 1940” wchodzą:
• Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda (przewodniczący),
• Marszałek Sejmu Elżbieta Witek,
• Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński,
• Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak,
• Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek,
• Prezes Instytutu Pamięci Narodowej Jarosław Szarek.
Komisji konkursowej przewodniczy prof. Tadeusz Wolsza.
Podczas ubiegłorocznej edycji konkursu wpłynęło niemal 700 zgłoszeń. Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy pisemnej na temat „Dlaczego nie wolno nam zapomnieć o Katyniu?” oraz zaprojektowanie kartki pocztowej upamiętniającej Zbrodnię Katyńską. Na konkurs wpłynęło blisko 700 zgłoszeń.
Pierwsze miejsce w kategorii plastycznej zajęła Zuzanna Pijewska, uczennica I LO im. gen. W. Sikorskiego we Włoszczowej, w kategorii literackiej zwyciężył Kacper Burzyński, uczeń I LO im. H. Sienkiewicza w Koluszkach.
Organizatorem jest Kancelaria Sejmu. Pytania związane z organizacją konkursu należy kierować na adres: Kancelaria Sejmu, Centrum Informacyjne Sejmu, ul. Wiejska 4/6/8, 00-902 Warszawa, tel. 22 694 19 66 mail.: konkurs@sejm.gov.pl.

 

Data: 2021/01/26

 
Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2025 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT