Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
Komunikaty MEiN
Przedstawiciele Komitetu Nauk o Literaturze PAN w MEN na zaproszenie minister edukacji
W poniedziałek, 6 marca br., z inicjatywy Anny Zalewskiej Minister Edukacji Narodowej odbyło się spotkanie z przedstawicielami Komitetu Nauk o Literaturze Polskiej Akademii Nauk.
W rozmowach udział wziął także Maciej Kopeć Podsekretarz Stanu w MEN. Ze strony Komitetu Nauk o Literaturze uczestniczyli: prof. dr hab. Krzysztof Kłosiński, UŚ, przewodniczący KNoL PAN, dr hab. Anna Janus-Sitarz, prof. UJ, przewodnicząca Komisji Edukacji KNoL PAN oraz dr hab. Krzysztof Biedrzycki, UJ, Komisja Edukacji KNoL PAN prof. dr hab. Ewa Jaskółowa, UŚ, Komisja Edukacji KNoL PAN; prof. dr hab. Maria Kwiatkowska-Ratajczak, UAM, Komisja Edukacji KNoL PAN; prof. dr hab. Sławomir Jacek Żurek, KUL, Komisja Edukacji KNoL PAN. W spotkaniu uczestniczyła także dr Wioletta Kozak, sekretarz zespołu opracowującego podstawę programową do języka polskiego, kierownik Wydziału Egzaminu Maturalnego CKE.
Podczas spotkania minister Anna Zalewska poinformowała przedstawicieli PAN o harmonogramie wdrażanej reformy edukacji, najbliższych planach resortu, zapewniła o otwartości na debatę ze środowiskiem oświatowym, w tym z reprezentantami środowiska akademickiego.
Wiceminister Maciej Kopeć przypomniał, że zaproponowane zmiany w oświacie poprzedziła szeroka debata publiczna, także z udziałem ekspertów, którzy wielokrotnie spotykali się w ministerstwie i pracowali nad zmianami w podstawie programowej.
Sprawa, która była szczególnie bliska przedstawicielom KNoL PAN, to kompleksowy system szkolenia nauczycieli i doradztwa zawodowego. Minister Anna Zalewska zapewniła, że trwają prace specjalnego zespołu do spraw statusu zawodowego nauczycieli i pracowników oświaty, który wypracowuje zmiany w tym zakresie. Minister edukacji zaznaczyła, że to właśnie na uczelniach wyższych powinno się odbywać doskonalenie zawodowe nauczycieli. Szefowa MEN zaprosiła środowisko akademickie do dyskusji na temat potrzeb doskonalenia zawodowego nauczycieli. Ponadto, jak zaznaczyła minister Anna Zalewska, w nowym prawie oświatowym została jasno określona lista akredytowanych placówek doskonalenia nauczycieli.
Minister Edukacji Narodowej poinformowała również o prowadzonych już szkoleniach dla nauczycieli, szczególnie tych, którzy będą pracowali z rocznikami I, IV i VII klasy szkoły podstawowej.
Na szczegółowe pytania dotyczące koncepcji podstawy programowej z języka polskiego, zakładanego modelu absolwenta i kierunków prac nad podstawą programową do szkoły ponadpodstawowej odpowiadała dr Wioletta Kozak z CKE.
Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Data: 2017/03/06
Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe
PORADY PRAWNE
Harmonogram aktualizacji
serwisu
TERMINARZ