Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY



Komunikaty MEiN

Reforma edukacji – kolejny etap wdrażania zmian

Podsumowanie dotychczasowych prac nad przygotowaniem reformy edukacji oraz przedstawienie dalszego harmonogramu wdrażania zmian w oświacie – to główny temat wtorkowej konferencji Anny Zalewskiej Minister Edukacji Narodowej.

Podczas spotkania z dziennikarzami w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów obecny był również Maciej Kopeć Podsekretarz Stanu w MEN.

W swoim wystąpieniu Minister edukacji powiedziała, że po wielu miesiącach debaty, rozmów i konsultacji społecznych zakończyły się prace związane z przygotowaniem do wprowadzenia reformy edukacji. Dodała także, że podpisane wczoraj przez Prezydenta RP ustawy przyniosą wiele korzyści całemu środowisku polskiej oświaty.

– Połączenie etapów kształcenia w jeden to przede wszystkim lepszy efekt wychowawczy oraz dydaktyczny. W wyniku reformy szkoła będzie bliżej każdego ucznia i każdego rodzica – powiedziała Minister Edukacji Narodowej.

Szefowa MEN dodała, że w związku z wprowadzeniem reformy zwiększy się liczba godzin przedmiotów przyrodniczych i historii w liceum ogólnokształcącym oraz wsparciem objęte zostaną małe szkoły.

– Chcemy też ograniczyć konieczność dowożenia dzieci, wzmocnić pozycję rodziców w szkole oraz ograniczyć dwuzmianowość – dodała Minister Anna Zalewska.

Po przedstawieniu projektów ustaw i skierowaniu ich do dalszych prac w parlamencie, kuratorzy oświaty we współpracy z wojewodami organizowali w całej Polsce szereg spotkań z rodzicami, dyrektorami szkół, nauczycielami oraz przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego.

Uczestnicy spotkań w regionach mieli okazję uzyskać szczegółowe informacje na temat planowanych zmian, m.in. harmonogramu wdrażania reformy, kształtu nowego ustroju szkolnego, rozwiązań dotyczących ochrony miejsc pracy dla nauczycieli i kadry kierowniczej oraz egzaminów. Od połowy września do połowy grudnia 2016 roku odbyło się w całej Polsce w sumie 1462 spotkań, w których udział wzięło ponad 46 tys. uczestników.

– Przy wprowadzaniu zmian chcemy być blisko każdego samorządu. Do końca tygodnia pokażemy wzór uchwały w sprawie dostosowania sieci szkół do nowego ustroju szkolnego. Takie uchwały wszystkie samorządy muszą przyjąć do końca marca – powiedziała szefowa MEN.

Minister Edukacji Narodowej przypomniała również, że dla uczniów, rodziców i samorządowców dostępna jest strona poświęcona reformie edukacji. Pod adresem www.reformaedukacji.men.gov.pl znaleźć można najważniejsze informacje dotyczące zmian z punktu widzenia rodzica, ucznia, nauczyciela oraz organu prowadzącego szkołę. Również tam każdy rodzic może sprawdzić, do jakiej szkoły uczęszczać będzie jego dziecko od 1 września 2017 r. Na stronie znajdują się także kontakty telefoniczne do pracowników ministerstwa, którzy pozostają do dyspozycji rodziców i nauczycieli, a poprzez formularz kontaktowy każdy może wysłać zapytanie odnośnie reformy.

Z kolei do końca marca kuratorzy i wojewodowie będą kontynuowali w swoich regionach spotkania z rodzicami, nauczycielami, dyrektorami szkół i samorządowcami. 

Data: 2017/01/12

 
Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2025 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT