Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy będąc zatrudnioną na stanowisku wizytator lub starszy wizytator w kuratorium oświaty mogę jednocześnie prowadzić własną działalność gospodarczą - edukacyjną? Przykładowo - prywatną szkołę językową lub "akademię" rozwoju dzieci w różnym wieku. Ewentualnie czy mogę być zatrudniona na umowę zlecenie w takiej firmie?
Nauczyciel zatrudniony na stanowisku wizytatora, starszego wizytatora lub innym wymagającym kwalifikacji pedagogicznych w kuratorium oświaty, przed podjęciem dodatkowego zatrudnienia na podstawie stosunku pracy lub dodatkowego zajęcia zarobkowego, wykonywanego np. w ramach umowy cywilnoprawnej (umowy zlecenia, umowy o dzieło) lub działalności gospodarczej i to bez względu na sferę działalności (oświatowa lub inna), musi najpierw uzyskać pisemną zgodę kuratora oświaty (art. 80 ust. 1 – 2 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o służbie cywilnej, Dz. U. z 2014 r., poz. 1111 w zw. Z § 6 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 grudnia 1998 r. w sprawie organizacji kuratoriów oświaty oraz zasad tworzenia ich delegatur, Dz. U. z 2014 r., poz. 973).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Organ prowadzący wyraził zgodę na prowadzenie kształcenia w zawodzie opiekun medyczny w Szkole Policealnej dla Dorosłych funkcjonującej w ZSNr1 od roku szkolnego 2016/2017. W poprzednim i obecnym roku szkolnym nie udało się rozpocząć kształcenia na tym kierunku, ponieważ nie było chętnych do nauki w zawodzie opiekun medyczny w SPdD. Obecnie są chętne osoby na kwalifikacyjny kurs zawodowy. W związku z tym pytanie brzmi: czy można rozpocząć kwalifikacyjny kurs zawodowy w zawodzie opiekun medyczny, chociaż do tej pory nie było prowadzone kształcenie w tym kierunku w Szkole Policealnej dla Dorosłych?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Program wychowawczo - profilaktyczny dla Poradni Psychologiczno Pedagogicznej (Do pracy w roku szkolnym 2017 2018.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Mam pytanie odnośnie pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Mianowicie mam w placówce dziecko z orzeczeniem w jaki sposób mam zorganizować nauczyciela dla takiego dziecka? Czy trzeba to w Departamencie oświaty zgłaszać?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielowi, który po powrocie w miesiącu styczniu z urlopu macierzyńskiego wykorzystał urlop wypoczynkowy i otrzymał z ZFŚS dofinansowanie do wypoczynku (tzw. wczasy turystyczne) przysługuje ponownie dofinansowanie gdy idzie na urlop bieżący w okresie wakacyjnym? Nadmieniam, że w roku 2018 ten nauczyciel nie otrzymał żadnego dofinansowania gdyż przebywał na zwolnieniu lekarskim, a potem na macierzyńskim.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy mogę zwolnić ucznia z klasy III Szkoły Podstawowej z 1 godziny wychowania fizycznego, które odbywa się na basenie? Rodzice dostarczyli zaświadczenie, że uczeń uczęszcza na zajęcia basenowe w prywatnej szkole pływania.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe