Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy dyrektor może nakazać nauczycielowi prowadzenie zajęć indywidualnych w domu ucznia w którym panuje choroba zakaźna Nauczyciel odmówił wyjazdu na zajęcia. Jak rozwiązać taką sytuację zgodnie z prawem?
Na podstawie art. 7 ust. 2 pkt 6 KN do podstawowych obowiązków dyrektora należy zapewnienie bezpieczeństwa uczniom i nauczycielom w czasie zajęć organizowanych przez szkołę. Dotyczy to również nauczania indywidualnego w domu ucznia. Raczej odmowę poprowadzenia zajęć przez nauczyciela należy uznać za uzasadnioną i wyznaczyć inny termin zajęć, po ustaniu choroby. Dyrektor powinien ustalić z rodzicem ucznia, czy nadal w jego domu panuje choroba zakaźna.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Proszę o praktyczne wskazówki, jak w praktyce postępować z zatrudnieniem nauczyciela w celu realizacji z uczniami w ramach programów finansowanych z UE - art. 16 ustawy Prawo oświatowe.
Jak policzyć nauczycielowi wymiar etatu (zajęcia nie zawsze są realizowane w stałym tygodniowym rytmie)?
Jak udzielić urlopu? Jaką podstawę stosować naliczając wynagrodzenie urlopowe lub ekwiwalent za urlop? Jak wypłacać wynagrodzenie?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Pytanie dotyczy przeniesienia nauczyciela do innej szkoły na jego prośbę, która wpłynęła ustnie 13 VII. Czy potrzebna jest zgoda dyrektora szkoły, w której nauczyciel aktualnie jest zatrudniony? Czy nauczyciel może zażyczyć sobie takiego przeniesienia, a dyrektor musi go przenieść i nie ma nic do powiedzenia w tej kwestii? Co w sytuacji, gdy dyrektor nie wyraża zgody na przeniesienie go do innej szkoły, prowadzonej przez inny organ prowadzący? Nauczyciel jest mianowany. Umowę ma na czas nieokreślony, podpisaną dużo wcześniej, zanim został mianowany. Proszę o interpretację przepisów.
- Placówka niepubliczna, ośrodek rewalidacyjno-wychowawczy: czy zastępca dyrektora ds. edukacji, który prowadzi również zajęcia edukacyjne zgodnie z planem powinien mieć wpisane w umowie, że jest zastępcą dyrektora ds. edukacji i nauczycielem? Czy wystarczy tylko zastępca dyrektora ds. edukacji?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Witam. Proszę o podpowiedź jaką umowę zawrzeć z nauczycielką - była zatrudniona w ubiegłym roku szkolnym na czas zastępstwa do 30.06.2024, zmieniono jej następnie na okres do 31.08.2024. W świetle prawa rozpoczęła okres przygotowania do zawodu w ubiegłym roku. Jaką teraz zawrzeć z nią umowę - generalnie nadal jest w zastępstwie za nauczyciela, który od września objął stanowisko dyrektora w innej placówce (u nas przebywa na urlopie bezpłatnym). Czy potrzeba dokonania oceny pracy w drugim roku przygotowania do zawodu wymusza umowę na rok? Pozdrawiam
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka przebywa od 09.02.2017 do 28.06.2017 na urlopie macierzyńskim, natomiast od 29.06.2017 do 07.02.2018 na urlopie rodzicielskim. Ilość dni urlopu uzupełniającego, którego trzeba jej udzielić wynosi 56 dni. Szkoła jest z woj. pomorskiego i ferie zimowe w tym roku trwają od 29.01.2018 do 11.02.2018 r. Pytanie - Urlopu należy udzielić bezpośrednio po urlopie macierzyńskim, tj. od 08.02.2018? czy po feriach, tj. od 12.02.2018, ponieważ urlop uzupełniający nie może się pokrywać z urlopem bieżącym? Dodam, że pracownica, bezpośrednio po urlopie uzupełniającym, będzie chciała skorzystać z urlopu wychowawczego. Proszę o potraktowanie pytania jako pilnego.
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe