Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy Dyrektor Niepublicznego Przedszkola Specjalnego ma obowiązek zwrócić rodzicowi dziecka oryginał orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego,orzeczenia o niepełnosprawności, opinii wydanej przez publiczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną, którą rodzic przedłożył kilka lat wcześniej, umieszczając dziecko w NPS? Jak powinna wyglądać prawidłowa procedura zwrotu oryginału orzeczenia/opinii - czym i jak go zastąpić?
Nie ma przeszkód prawnych, aby na pisemny wniosek rodzica zwrócić mu oryginał dokumentu, jaki przedłożył w przedszkolu w sprawie swojego dziecka. W tym przypadku należy jednak zrobić kopię zwracanego dokumentu – poświadczoną oczywiście pieczątką „za zgodność z oryginałem” oraz pieczatką i podpisem dyrektora placówki.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Proszę o podanie podstawy prawnej, która reguluje sposób wykorzystania tzw. "dni wolnych dyrektorskich". Dodam, że moja szkoła to Centrum Kształcenia Ustawicznego, w której funkcjonuje Liceum Ogólnokształcące oraz Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe. Wiem, że generalnie obowiązuje 6 dni do wykorzystania w CKU, a 10 w LO. Nie wiem jak to pogodzić, by nie złamać przepisów. Proszę o wyjaśnienie za co z góry dziękuję.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Nawiązując do pytania nt. zaplanowania w arkuszu dyrektora przebywającego na urlopie bezpłatnym proszę o wskazanie stanowiska, na które po tym urlopie powraca. Czy mam zaplanować jemu godziny dla dyrektora czy dla nauczyciela (co oznacza inną ilosć godzin składających się na jego etat). Dziękuję.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Uprzejmie proszę o informację z ewentualnym uzasadnieniem, czy placówka niepubliczna (przedszkole oraz młodzieżowy ośrodek wychowawczy) może w rozliczenie dotacji oświatowej włączyć fakturę za zakup i montaż kamer. W przedszkolu służą jako podgląd dla zalogowanych rodziców dzieci. W MOW-ie są ze względu na bezpieczeństwo dziewcząt oraz częste próby ucieczek.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy uczeń obecnie klasy II zawodowej, kształcący się w szkole specjalnej (niepełnosprawność intelektualna w stopniu lekkim) może kontynuować nadal naukę w klasie III w szkole dziennej, jeśli kończy w grudniu 2016 roku 24 lata ?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Moje pytanie dotyczy organizacji związkowej działającej w szkole. Czy organizacja związkowa, która liczy mniej niż dziesięciu członków, ma prawo opiniować np. sprawozdania dyrektora czy inną dokumentację związaną z prowadzeniem szkoły?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe