Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy magister matematyki, który ukończył dodatkowo kurs kwalifikacyjny terapii pedagogicznej może prowadzić zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze w gimnazjum?
Nie, ponieważ zajęcia rewalidacyjno - wychowawcze są organizowane dla uczniów z głęboką niepełnosprawnością, natomiast zajęcia z terapii - dla uczniów z normą intelektualną, ale mających trudności w nauce z różnych przyczyn.
Zatem zajęcia rewalidacyjno - wychowawcze powinien prowadzić nauczyciel z odpowiednimi kwalifikacjami (oligofreno-, tyflo-, surdopedagog - w zależności od rodzaju niepełnosprawności uczniów).
§ 14 Rozporządzenia z 12.03.2009 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli niemających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel zatrudniony jest od września na 13 godz., a w sąsiedniej szkole uzupełnia etat 5 godzinami. Zatrudniony jest na podstawie mianowania. W styczniu z powodu choroby innego nauczyciela dostał na zastępstwo, do maja, 3 godz. Czy zwiększamy mu etat z 13 do 16/18, a w sąsiedniej szkole zmniejszamy uzupełnienie do 2/18, czy dajemy mu 3 godz. ponadwymiarowe?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy przysługuje urlop pracownikowi technicznemu, który jest zatrudniony w okresie od 01.IX.2011 r. na czas określony - zasiłek chorobowy i urlop macierzyński. Pracownik ma 0 stażu, odbywał tylko praktyki.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- W związku ze zmianą Karty Nauczyciela od 1 września 2018 r. nie można zatrudniać nauczycieli na umowę zlecenie. Czy dotyczy to również firm zewnętrznych świadczących usługi edukacyjne, np. szkoła języków obcych lub centrum terapeutyczne, które dotychczas świadczyło w naszej placówce usługi logopedyczne?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka pracuje w placówce niecały rok. Posiada stopień nauczyciela kontraktowego, czy przed podjęciem stażu na nauczyciela mianowanego (po upływie dwóch lat od uzyskania stopnia nauczyciela kontraktowego, który uzyskała w placówce, w której poprzednio pracowała) musi pracować dwa lata w jednej placówce, czy też liczy się staż ogólny?
- Czy nauczyciel - magister edukacji wczesnoszkolnej, który ukończył studia podyplomowe w zakresie oligofrenopedagogiki, posiada wystarczające uprawnienia, aby pracować w charakterze nauczyciela wspomagającego (współtworzącego proces kształcenia) dla ucznia gimnazjum, który posiada orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane ze względu na autyzm, dokładnie zespół Aspergera?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe