Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy można stworzyć etat wicedyrektora w szkole z 10 oddziałami? Nadmieniam, że jest to zespół (przedszkole - jeden oddział, szkoła podstawowa - trzy oddziały z klasami I-III oraz gimnazjum - sześć oddziałów)?
Zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 21 maja 2001 r. w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół, w szkole, która liczy co najmniej 12 oddziałów, tworzy się stanowisko wicedyrektora.
Jest to jedyny przepis regulujący tę kwestię. Jeżeli chodzi o zespół szkół, to dyrektor, oprócz tego, że jest dyrektorem poszczególnych szkół wchodzących w skład zespołu, jest przede wszystkim dyrektorem zespołu. Jego zastępca jest zatem wicedyrektorem zespołu.
Reasumując, w przypadku zespołu należy stosować przepisy o tworzeniu stanowiska wicedyrektora dotyczące szkół, czyli min. 12 oddziałów wszystkich szkół wchodzących w skład zespołu.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jaki dokument określa podział na grupy na zajęciach praktycznych? Ilu maksymalnie uczniów może liczyć grupa? Chodzi o zajęcia praktyczne odbywające się w Centrum Kształcenia Praktycznego w ramach praktycznej nauki zawodu.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy przedszkole publiczne może zawrzeć porozumienie o współpracy z specjalistą – psychologiem (mającym swój prywatny gabinet psychologiczny), aby mógł on wejść w skład zespołu WWR? Ma on wszelkie kwalifikacje, jednak obecny czas pracy i warunki nie pozwalają mu na zawarcie z placówką umowy. Zgłasza chęć współpracy, jednak tylko w formie porozumienia między placówką a jego gabinetem.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy do przedszkolnej zerówki w wyjątkowym przypadku może uczęszczać 26 dzieci?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- W gimnazjum istnieje klasa sportowa, która realizuje wychowanie fizyczne w wymiarze 10 godzin tygodniowo - z tego 4 jako realizacja podstawy programowej, a 6 to trening o profilu piłki koszowej.
4 podstawowe godziny realizuje nauczyciel wychowania fizycznego, natomiast 6 dodatkowych - wspólnie nauczyciel wychowania fizycznego oraz trenerzy gminnego klubu sportowego. Trenerzy nie są zatrudnieni przez szkołę, są opłacani przez gminny klub sportowy.
Czy w takiej sytuacji, kiedy formalnie opiekę nad młodzieżą sprawuje i tak nauczyciel wychowania fizycznego, szkoła powinna/musi zawrzeć jakąś umowę lub porozumienie z klubem sportowym bądź trenerami? Na jakich zasadach?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o odpowiedź na pytania: 1) Czy koszty związane ze szkoleniem nauczycieli czy innych pracowników przedszkola niepublicznego mogą być rozliczane z dotacji oświatowej?; 2)Czy autorem programu autorskiego nauczania języka angielskiego w przedszkolu może być zespół, dyrektor z powołanym zespołem, jeśli dyrektor nie ma wykształcenia w tym zakresie?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe