Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy można zatrudnić nauczyciela emeryta na umowę zlecenie? Nauczyciel zatrudniony w szkole często bywa na zwolnieniach lekarskich, jako jedyny w szkole może nauczać danego przedmiotu. W sytuacji kiedy byłby na zwolnieniu nauczyciel emeryt przychodziłby doraźnie na zastępstwo. Tylko czy umowa zlecenie jest dopuszczalna jako forma zatrudnienia nauczyciela emeryta w szkole?
Nauczyciela w szkole publicznej zatrudnia się na podstawie przepisów Karty Nauczyciela. Jedną z możliwości jest zatrudnienie na czas określony w przypadku zaistnienia potrzeby zastępstwa nieobecnego nauczyciela. Karta Nauczyciela przewiduje dwa rodzaje zatrudnienia: na podstawie umowy o pracę lub mianowania. Fakt, że nauczyciel jest już emerytem nie ma tu znaczenia. Trzeba przyjąć go do pracy na takich samych warunkach, jak każdego innego nauczyciela.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel został zatrudniony na umowę o pracę na czas określony od 21.09.2015 r. do 21.12.2015 r. w związku z chorobą innego nauczyciela. Nie jest to umowa na zastępstwo. Czy w związku z powyższym należy się mu "13" za 2015 r. ?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy zgodę na podjęcie lub kontynuowanie dodatkowego zatrudnienia (art.222 ustawy wprowadzającej ...) dyrektor wydaje w formie decyzji?
- Nauczyciel mianowany złożył 10 lipca rezygnację z pracy. Czy jest to możliwe, aby ten nauczyciel nie pracował w przyszłym roku szkolnym? Według mnie powinien złożyć wypowiedzenie z dniem 31 maja czyli z 3 miesięcznym wypowiedzeniem. Wiem, że istnieje możliwość wypowiedzenia za porozumieniem stron, ale możliwe byłoby to wtedy, gdybym znalazła nauczyciela z odpowiednimi kwalifikacjami. Czy jeżeli nie znajdę go do końca sierpnia nauczyciel ten będzie musiał pracować jeszcze kolejny rok szkolny? Proszę o odpowiedź.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Jak powinna brzmieć treść pisemnego potwierdzenia przekształcenia stosunku pracy na podstawie mianowania, jeśli akt mianowania wydany był przed 2000 r. i spełnione były wszystkie warunki?
- W szkole jest nauczyciel dyplomowany, który jest zatrudniony na umowę o pracę. W umowie jest napisane, że zatrudnienie na stanowisku nauczyciela języka niemieckiego. Ponadto nauczyciel ma kwalifikacje do nauczania specjalnego. Nauczyciel w nowym roku szkolnym wnioskuje o pełny wymiar godzin zajęć języka niemieckiego 18/18. Nauczanie specjalne chciałby otrzymać jako nadgodziny. W związku z tym, że w szkole z nowym rokiem szkolnym będzie mniej oddziałów klasowych, istnieje zagrożenie, że nie starczy godzin, aby zapewnić nauczycielowi 18 godzin języka niemieckiego. Co w takiej sytuacji ma zrobić dyrektor, jak nauczyciel nie wyrazi zgody na to, aby pełny etat utworzyć z godzin języka niemieckiego i np. zajęć rewalidacyjnych.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe