Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nauczyciel który ma 12h i pracuje cztery dni w tygodniu, ma obowiązek uczestniczyć w radzie podsumowującej pierwsze półrocze, wypadającej w dzień, w który nie ma zajęć edukacyjnych w szkole? Bardzo proszę o pilną informacje z podstawą prawną.
Udział w zebraniach rady pedagogicznej należy do podstawowych obowiązków nauczyciela, wykonywanych w ramach tzw. zadań statutowych, ponieważ jest członkiem tego organu – art. 42 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2019 r., poz. 2215; art. 69 ust. 1 – 3 i 5 – 6 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2017 r., poz. 60 ze zm. Nauczyciel jest zobowiązany wykonywać polecenia dyrektora związane z pracą, co wynika z podległości służbowej (art. 7 ust. 1 KN). Żaden przepis nie zwalnia nauczyciela z obowiązku uczestniczenia w zebraniach rady pedagogicznej, ani też nie uprawnia go do odmowy wykonywania pracy w dniu wolnym od pracy, gdy takie polecenie wyda dyrektor np. w formie zawiadomienia o terminie zebrania. W związku z tym nauczyciel ma obowiązek brania udziału w takich zebraniach, gdy nie zostanie zwolniony przez dyrektora na swój wniosek, który powinien umotywować ważnymi przyczynami.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Szkoła chce podpisać umowę na odbiór makulatury za którą zapłaci nam zakład zabierający ją. Czy można wziąć pieniądze na konto Rady Rodziców, czy trzeba przekazać na rachunek szkoły do organu prowadzącego? Nasza księgowość jest prowadzona przez gminę.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Uczeń realizuje część zajęć z j. polskiego z klasą, a jedną godzinę indywidualnie. Czy na zajęcia indywidualne potrzebny jest osobny dziennik? Jest to dodatkowa godzina nauczyciela.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Proszę uaktualnić dokumenty konkurs na dyrektora
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Z organu prowadzącego otrzymujemy wykaz dzieci zameldowanych w obwodzie szkoły. Niektóre z nich mieszkają poza obwodem, nawet za granicą. Czy dzieci te umieszczamy w księdze ewidencji i czy monitorujemy spełnianie przez nie obowiązku szkolnego! Jak przepisy wskazują w dokumentacji ucznia wpisujemy adres zamieszkania. Również dzieci, które mieszkają w obwodzie naszej szkoły i realizują obowiązek szkolny w naszej szkole mają inny adres zameldowania i tam wpisane są w wykazach z jednostek samorządowych. Szkoły podległe tym samorządom proszą o potwierdzanie realizacji obowiązku szkolnego tych dzieci. Jak prawidłowo prowadzić dokumentację, aby była zgodna z przepisami.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Jakie procedury są konieczne przy przyjmowaniu do niepublicznego liceum ogólnokształcącego oraz do niepublicznej szkoły policealnej cudzoziemca? Jakich dokumentów należy wymagać? Jak wygląda odpłatność za naukę? Czy przysługują na takiego słuchacza dotacje?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe