Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nauczycielowi będzie przysługiwał jeszcze urlop uzupełniający po powrocie do pracy z 12 to miesięcznego urlopu dla poratowania zdrowia (przyznany na czas 4 listopad 2020 do 3 listopada 2021)? Jeżeli tak to w jakim wymiarze i kiedy powinien podjąć pracę?
Ponieważ w 2021 r. nauczyciel nie wykorzysta urlopu wypoczynkowego w czasie ferii zimowych i letnich z powodu urlopu dla poratowania zdrowia, będzie uprawniony do urlopu uzupełniającego w wymiarze 56 dni, zgodnie z art. 66 ust. 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2019 r., poz. 2215 ze zm. Nauczyciel nie decyduje samodzielnie o terminie urlopu uzupełniającego, ponieważ musi on zostać udzielony przez dyrektora, co może nastąpić w częściach lub w całości, a decyzja ta musi zostać zakomunikowana nauczycielowi. Zasadniczo więc nauczyciel powinien wrócić do pracy 4 listopada 2021 r., jeśli od tego dnia nie otrzyma urlopu uzupełniającego. Gdyby natomiast dyrektor w całości udzielił urlop uzupełniający bezpośrednio po urlopie zdrowotnym to nauczyciel będzie na nim przebywał do 29 grudnia 2021 r.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jakie przedmioty i w jakim wymiarze powinna realizować uczennica w ciąży w klasie II gimnazjum?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy zgodnie z obowiązującym prawem w dni, w których przeprowadzane są rekolekcje można również prowadzić normalne zajęcia szkolne. Dodaję, że za zgodą ks. proboszcza rekolekcje prowadzone są na terenie szkoły ( mówimy o młodzieży niepełnosprawnej umysłowo) i trwają ok 1,5 godziny. Planuję po tych rekolekcjach realizować normalne planowe zajęcia - czy jest to zgodne z prawem?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Od wielu lat nasza szkoła funkcjonuje jako zespół szkół ze statutem zespołu szkół. W skład zespołu wchodzą szkoły ponadgimnazjalne - w miarę ich powstawania organ prowadzący nadawał im odrębne statuty. Jak ma się do nich statut zespołu szkół? Czy statut zespołu szkół może np. znosić zapisy statutów szkół wchodzących w jego skład?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Uczeń klasy II gimnazjum z upośledzeniem w stopniu umiarkowanym w roku szk. 2011/12 skorzystał z wydłużenia etapu edukacyjnego, czy w trzeciej klasie można mu ponownie wydłużyć nauczanie?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Piszecie Państwo w odpowiedziach na pytanie czytelnika, że należy przygotować PSO nauczycieli . Gdzie znajdę informację, która do tego zobowiązuje, czy jest obowiązująca nazwa PSo? Nie spotkałam się z przepisem prawa oświatowego który zawiera pojęcie przedmiotowego systemu oceniania (PSO). Nie znalazłam za zasad, które określałyby, co taki system miałby zawierać. Z zapisów ustawy o systemie oświaty wynika, że przepisy wewnątrzszkolne powinny precyzować zasady związane z ocenianiem, ale do spełnienia wymagań opisanych w ustawy o systemie oświaty wystarczy wewnątrzszkolny system oceniania, a nie ma konieczności tworzenia systemów przedmiotowych (art. 44b ustawy o systemie oświaty).
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe