Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy od września 2018 r. w przedszkolu niepublicznym mogę zatrudnić logopedę, rehabilitanta i psychologa na umowę zlecenie? Osoby te są zatrudnione w pełnym wymiarze w placówkach publicznych (państwowych).
Ww. specjaliści od dnia 1 września 2018 r. będą mogli zostać zatrudnieni w niepublicznym przedszkolu na podstawie umowy cywilnoprawnej (np. zlecenia, o świadczenie usług) pod dwoma warunkami: 1) że nie posiadają kwalifikacji pedagogicznych, czyli nie są nauczycielami (art. 10a i art. 91b ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2018 r., poz. 967 w brzmieniu obowiązującym od dnia 1 września 2018 r.); 2) że nie będą wykonywali pracy w warunkach typowych dla stosunku pracy, o których mowa w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2018 r., poz. 917.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Kadencja dyrektora szkoły trwa do 31 sierpnia 2019r. Nie wiadomo kiedy organ prowadzący szkołę ogłosi konkurs na dyrektora. W kwietniu 2019 roku trzeba przygotować arkusz organizacyjny szkoły. Wygląda na to, że w arkuszu organizacyjnym szkoły dyrektor musi zaplanować dla siebie godziny. Problem polega na tym, że godzin może zabraknąć i dotychczasowy dyrektor może pozostać w niepełnym zatrudnieniu. W takim przypadku...kto przygotowuje dla dyrektora szkoły dokumenty dotyczące ograniczenia zatrudnienia bądź ewentualne wypowiedzenie z pracy z art. 20 KN? Organ prowadzący, czy szkoła? Proszę o podanie podstawy prawnej.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nasza szkoła realizuje projekt unijny Erasmus +"Staże zagraniczne" dla uczniów naszej szkoły. Koordynatorem projektu jest nauczyciel chemii, w sprawach rozliczeń finansowych pomaga mu kierownik gospodarczy, który posiada kurs kierowników wycieczek. Problem pojawia się przy wyjeździe na staż za granicę. Jakiego urlopu powinnam udzielić pracownikowi administracyjnemu, aby mógł uczestniczyć w wyjeździe jako kierownik wycieczki?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Ile godzin powinien wynosić etat nauczyciela wychowania przedszkolnego, pracującego z dziećmi w grupie mieszanej 6- cio , 5- cio i 4 -latków, od nowego roku szkolnego?
- W poradni psychologiczno-pedagogicznej tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin zajęć pedagogów, psychologów, logopedów wynosi 20 godzin. Dotychczas wszyscy specjaliści pracowali w systemie 4 godziny przez 5 dni w tygodniu. Rada Pedagogiczna prosi o zmianę i zróżnicowanie: dla pedagogów i psychologów praca w systemie - 5 godz, 5 godz, 4 godz., 3 godz., 3 godz.; dla logopedów - tak jak dotychczas praca w systemie - 4 godziny przez 5 dni. Czy takie zróżnicowanie (uzasadnione z uwagi na specyfikę pracy różnych specjalistów) jest zgodne z prawem? CHODZI O TO CZY ZACHOWANA JEST ZASADA RÓWNOŚCI ZATRUDNIENIA. Bardzo proszę o komentarz i interpretację.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Wójt ogłosił konkurs 10 maja 2013 roku natomiast odwołał go 21 maja 2013, podając banalne powody. Czy postąpił zgodnie z prawem oświatowym? Całość do wglądu na stronie www.rzeczniow.pl w zakładce wiadomości.
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe