Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy plan nadzoru sporządzony dla przedszkola jest taki sam, jak dla punktu przedszkolnego?
Opracowanie planu nadzoru pedagogicznego jest obowiązkowe w publicznych punktach przedszkolnych i dokument ten obejmuje m.in. przedmiot ewaluacji wewnętrznej w odniesieniu do zagadnień uznanych w danej placówce za istotne w jej działalności, z uwzględnieniem wyników nadzoru z poprzedniego roku szkolnego, a także zawiera inne elementy, wymienione w § 23 ust. 2 i 3 w zw. z § 22 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 sierpnia 2017 r. w sprawie nadzoru pedagogicznego, Dz.U. z 2017 r., poz. 1658. Identyczne regulacje obowiązują w publicznych przedszkolach, z tego względu w punkcie przedszkolnym można się wzorować na planie nadzoru pedagogicznego opracowanym dla przedszkola, z uwzględnieniem specyfiki danej placówki (czyli po zweryfikowaniu, czy wszystkie zagadnienia poddane ewaluacji wewnętrznej w przedszkolu są również istotne w działalności punktu przedszkolnego). Natomiast w niepublicznym punkcie przedszkolnym prowadzenie wewnętrznego nadzoru pedagogicznego (w tym ewentualny obowiązek opracowania planu nadzoru) jest dobrowolne i uzależnione od treści projektu organizacji punktu przedszkolnego (§ 6 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 sierpnia 2017 r. w sprawie rodzajów innych form wychowania przedszkolnego, warunków tworzenia i organizowania tych form oraz sposobu ich działania, Dz. U. z 2017 r., poz. 1657).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
- Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 sierpnia 2017 r. w sprawie rodzajów innych form wychowania przedszkolnego, warunków tworzenia i organizowania tych form oraz sposobu ich działania
- Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 sierpnia 2017 r. w sprawie nadzoru pedagogicznego
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel prowadzi nieodpłatnie koło zainteresowań. W jaki sposób powinno być dokumentowane? Czy powinien prowadzić dziennik zajęć pozalekcyjnych?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Uprzejmie proszę o informację dotyczącą protokołowania rad pedagogiczny i podejmowania uchwał. W jaki sposób nadajemy numerację uchwał: czy nr 1 uchwały zaczyna się od nowego roku szkolnego i trwa do zakończenia roku szkolnego? Czy od m-ca stycznia nr 1 i do końca roku kalendarzowego?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o wzór sprawozdania z planu nadzoru pedagogicznego za cały rok 2018/2019. Dla szkoły podstawowej.
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Jakie dokumenty obowiązują nauczyciela przedszkola? Czy ma on prowadzić arkusze kompetencji i arkusze obserwacji pedagogicznej? Czy może coś jeszcze. Proszę o konkretną wskazówkę bo u mnie jest z tym bałagan.
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Czy istnieje taka możliwość (podstawa prawna), żeby uczeń powtórzył egzamin klasyfikacyjny, który odbył się zgodnie z procedurami? Mama ucznia złożyła prośbę o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu w związku z przyjęciem przez dziecko, w dniu egzaminu, bez jej wiedzy, większej dawki leków przeciwlękowych, w wyniku których dziecko nie wiedziało co ma pisać i odpowiadać. Jeśli istnieje taka możliwość to w jakim terminie taki egzamin mógłby się odbyć?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe