Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Nadzór pedagogiczny
Ewaluacja wewnętrzna
Zarządzanie placówką
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
DOKUMENT DO SPRAWDZENIA
ZAMÓW DOKUMENT
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy poniższa podstawa prawna regulaminu projektu edukacyjnego w gimnazjum jest dobra, czy należy powołać się na nowe Rozporządzenie MEN z dnia 25 sierpnia 2017 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy w szkołach publicznych (Dz. U. 2017, poz. 1651) mimo, że zapisy o projekcie nie zostały w nim zmienione? Ustawa z dnia 20 lutego 2015 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (poz. 357), art. 44p; Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 10 czerwca 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy w szkołach publicznych (poz. 843), §8 ust. 1-7.
Na podstawie art. 127 ust. 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2017 r., poz. 60 w latach szkolnych 2017/2018 i 2018/2019 do dotychczasowego gimnazjum, stosuje się przepisy dotychczasowe, a w związku z tym nie powołuje się w regulaminie rozporządzenia MEN obowiązującego od dnia 1 września 2017 r., tylko poprzednio obowiązujące przepisy, które zostały wymienione w pytaniu.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jesteśmy publiczna szkoła podstawową. Zasięgnęliśmy opinii rodziców, że jest potrzeba utworzenia szkoły językowej. Jakie kroki należny podjąć aby przekształcić zwyczajną szkołę podstawową w dwujęzyczna szkołę.
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Zatrudniam nauczyciela na 5 godzin tygodniowo, który pracuje jeszcze w dwóch innych szkołach. Nauczycielka oficjalnie przyznaje, że w każdej ze szkół pobiera świadczenia socjalne. Czy mam prawo także wypłacić jej "grusze"; będą to niemałe pieniądze (na nią i na dzieci) w stosunku do zatrudnienia? Czy w regulaminie ZFŚS może pojawić się zapis o różnicowaniu wypłat nie tylko ze względu na dochody ale także na ilość etatu?
- Proszę o podanie podstawy prawnej do wprowadzenia zarządzeniem Regulaminu Nadzoru pedagogicznego teraz we wrześniu 2017.
- Chciałbym wprowadzić w oddziale przedszkolnym przy szkole podstawowej dodatkowy posiłek po obiedzie tzw. "podwieczorek" - nasz system pracy nie jest 9 godzinny, ale pomiędzy obiadem, a końcem zajęć jest ok. 4 godziny i dzieci często są głodne. Jak rozwiązać ten problem?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Czy w przedszkolu niepublicznym w okresie dyżuru wakacyjnego powinna być realizowana podstawa programowa?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe