Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne W niepublicznym przedszkolu nie ma obowiązku prowadzenia gabinetu profilaktyki zdrowotnej, ponieważ nie stosuje się w nich art. 103 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 14 grudnia 2016...

PORADA PRAWNA

01 lutego 2019 Inne

Czy przedszkole niepubliczne ma obowiązek uzupełniania kart profilaktycznego badania lekarskiego dziecka w wieku 5 i 6 lat? Jeśli w placówce nie ma zatrudnionej pielęgniarki, to kto ma wypełnić dokument? Kto powinien przechowywać taki dokument i jak długo?

W niepublicznym przedszkolu nie ma obowiązku prowadzenia gabinetu profilaktyki zdrowotnej, ponieważ nie stosuje się w nich art. 103 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2018 r., poz. 996 ze zm., ponieważ nie odsyła do niego w szczególności art. 173 ust. 2 PO. W związku z tym z racji braku obecności w placówce osoby upoważnionej do przeprowadzania badań, nie wypełnia się ani nie przechowuje w niej kart profilaktycznych badań, a dzieci korzystają z nich w ramach NFZ. 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2019 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT