Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy przedszkolny plac zabaw istniejący od czterdziestu lat powinien mieć książkę placu zabaw?
Właściciel lub zarządca placu zabaw ma obowiązek utrzymywania go i zapewnienia stałego bezpieczeństwa użytkowania, oraz zachowania w odpowiednim stanie technicznym i estetycznym nie dopuszczając do nadmiernego pogorszenia właściwości użytkowych urządzeń małej architektury znajdujących się na placu zabaw. W związku z tym powinien wykonywać niezbędne naprawy, remonty i przeglądy wykonywane we własnym zakresie i przynajmniej raz w roku przez specjalistów, a wykonywanie swoich obowiązków w tym zakresie powinien dokumentować. Zwyczajowo dokumentację tę nazywa się książką lub dziennikiem placu zabaw (art. 61 ust. 1 w zw. z art. 5 ust. 2 art. 62 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane, Dz. U. z 2016 r., poz. 290 z późn. zm.).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy na orzeczeniu o kształceniu specjalnym powinien być wpisany stopień niepełnosprawności intelektualne? Dziecko ewidentnie jest upośledzone umysłowo. Na orzeczeniu jest tylko wpisana niepełnosprawność ruchowa i wada wzroku.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- W regulaminie ZFŚS w szkole jest zapis mówiący, że do Komisji powołuje się 3 przedstawicieli z nauczycieli, po 1 przedstawicielu administracji i obsługi oraz przedstawiciele związków zawodowych funkcjonujących w szkole. W grudniu kończy się 4 letnia kadencja i w okresie kadencji komisja poszerzyła się z 2 związkowców do 6 (każdy związek jest oddzielny z siedzibą po całej Polsce - czyli odrębne związki). Komisja liczy obecnie 11 osób, choć czynnych tj. działających tak naprawdę 7.Czy w komisji oprócz związkowców ponadto powinni być dalej przedstawiciele nauczycieli, administracji, obsługi? Dodam, że związkowcy to nauczyciele, a uważam, że obecna komisja jest za duża. Dodatkowo informuję, że w szkole pracuje razem z obsługą i administracją 123 osób.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Jakie warunki lokalowe powinno spełniać pomieszczenie, aby od 2019 roku mogły uczyć się w nim oddziały przedszkolne?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Uprzejmie proszę o wzór decyzji dyrektora szkoły publicznej umarzającej należności- niezapłacone i niemożliwe do ściągnięcia zadłużenie za posiłki w stołówce szkolnej. Uchwała Rady Gminy daje dyrektorowi taką możliwość w przypadku kwot do 1000 zł.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Ze względu na zmniejszenie liczby oddziałów w szkole nauczyciel zatrudniony na podstawie mianowania otrzymał propozycję zmniejszenia etatu. Nauczyciel odrzuca propozycję zmniejszenia etatu w związku z czym zostaje zwolniony z pracy i otrzymuje 6-miesięczną odprawę. Nauczyciel nabył prawo do wcześniejszej emerytury, więc od 1 września przechodzi na emeryturę. Czy można zatrudnić tego nauczyciela na część etatu od września po kilkudniowej przerwie w pracy? Czy istnieją przepisy prawne niepozwalające zatrudnić tego nauczyciela?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe