Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy regulamin oceny pracy nauczyciela według nowego rozporządzenia należy zatwierdzić uchwałą rady pedagogicznej?
Przepisy prawa nie nadają takich kompetencji radzie pedagogicznej.Do kompetencji stanowiących rady pedagogicznej należy: 1) zatwierdzanie planów pracy szkoły lub placówki po zaopiniowaniu przez radę szkoły lub placówki; 2) podejmowanie uchwał w sprawie wyników klasyfikacji i promocji uczniów; 3) podejmowanie uchwał w sprawie eksperymentów pedagogicznych w szkole lub placówce, po zaopiniowaniu ich projektów przez radę szkoły lub placówki oraz radę rodziców; 4) ustalanie organizacji doskonalenia zawodowego nauczycieli szkoły lub placówki; 5) podejmowanie uchwał w sprawach skreślenia z listy uczniów; 6) ustalanie sposobu wykorzystania wyników nadzoru pedagogicznego, w tym sprawowanego nad szkołą lub placówką przez organ sprawujący nadzór pedagogiczny, w celu doskonalenia pracy szkoły lub placówki. 2. Rada pedagogiczna opiniuje w szczególności: 1) organizację pracy szkoły lub placówki, w tym tygodniowy rozkład zajęć edukacyjnych, oraz organizację kwalifikacyjnych kursów zawodowych, jeżeli szkoła lub placówka takie kursy prowadzi; 2) projekt planu finansowego szkoły lub placówki; 3) wnioski dyrektora o przyznanie nauczycielom odznaczeń, nagród i innych wyróżnień; 4) propozycje dyrektora szkoły lub placówki w sprawach przydziału nauczycielom stałych prac i zajęć w ramach wyna-grodzenia zasadniczego oraz dodatkowo płatnych zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych.Podstawa prawna:USTAWA z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Załącznik do obwieszczenia Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 10 maja 2018 r. (poz. 996)), w szczególności art. 70.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy w przedszkolu niepublicznym muszę cyklicznie co 3 lata dokonywać oceny nauczycieli, czy tylko w związku z awansem zawodowym?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel kontraktowy rozpoczął staż na nauczyciela mianowanego 4.09.2018 r. Czy na koniec stażu w 2021 r. obowiązują przepisy dotyczące awansu z 2018 r., czy nowsze? (Czy ocena pracy, czy ocena za okres stażu?)
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Bardzo proszę o pomoc w wyliczeniu dnia zakończenia stażu na stopień nauczyciela dyplomowanego.
Rozpoczęcie stażu: 01.09.2019 r.
Zwolnienia lekarskie: 28.02.2020 – 26.06.2020, 01.09.2021 – 28.01.2022 r.
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź - Nauczyciel z dniem 12 września 2017 roku otrzymał akt nadania stopnia nauczyciela kontraktowego. W związku z nowelizacją Karty Nauczyciela w 2019 roku może rozpocząć staż na stopień nauczyciela mianowanego. Z jaką datą rozpoczęcia stażu powinien złożyć wniosek? Wymagane 2 lata od poprzedniego stopnia uzyska z dniem 12 września 2019 roku. Staż natomiast może rozpocząć nie później, niż do 14 dni od rozpoczęcia zajęć. Czy wniosek powinien zatem wskazywać datę rozpoczęcia stażu odpowiednio 13 września, nie później jednak niż do 14 września? Czy w roku szkolnym 2019/2020 można rozpocząć staż na mianowanie skoro w przepisach mowa, iż nauczyciel rozpoczyna staż 1 września, nie później jednak niż do 14 dni od rozpoczęcia zajęć? Uprzejmie proszę o wyjaśnienie tej zawiłości.
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Przyjęcie wniosku o rozpoczęciu stażu na nauczyciela mianowanego z dniem 01.09.2012r. i określenie długości stażu od 01.09.2012 do 31.05.2015r. jest prawidłowe, jeśli rok szkolny 2012/2013 rozpoczął się 03.09.2012r.?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe