Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy uczeń klasy III gimnazjum może otrzymać promocję warunkową i ukończyć szkołę?
Nie, prawo nie daje takiej możliwości.
Począwszy od klasy IV szkoły podstawowej, uczeń, który w wyniku klasyfikacji rocznej, a w szkole policealnej – semestralnej, otrzymał negatywną ocenę klasyfikacyjną z:
1) jednych albo dwóch obowiązkowych zajęć edukacyjnych, albo
2) jednych obowiązkowych zajęć edukacyjnych lub zajęć z języka mniejszości narodowej, mniejszości etnicznej lub języka regionalnego – może przystąpić do egzaminu poprawkowego z tych zajęć.Uczeń, który nie zdał egzaminu poprawkowego, nie otrzymuje promocji do klasy programowo wyższej, a w szkole policealnej – na semestr programowo wyższy, i powtarza odpowiednio klasę lub semestr.
Rada pedagogiczna, uwzględniając możliwości edukacyjne ucznia, może jeden raz w ciągu danego etapu edukacyjnego promować do klasy programowo wyższej, a w szkole policealnej – na semestr programowo wyższy, ucznia, który nie zdał egzaminu poprawkowego z jednych obowiązkowych zajęć edukacyjnych albo zajęć z języka mniejszości narodowej, mniejszości etnicznej lub języka regionalnego, pod warunkiem że te zajęcia są realizowane w klasie programowo wyższej, a w szkole policealnej – semestrze programowo wyższym.
Egzamin poprawkowy przeprowadza się w ostatnim tygodniu ferii letnich, a w szkole, w której zajęcia dydaktyczno-wychowawcze kończą się w styczniu – po zakończeniu tych zajęć, nie później jednak niż do końca lutego. Termin egzaminu poprawkowego wyznacza dyrektor szkoły do dnia zakończenia rocznych zajęć dydaktyczno--wychowawczych.
Z egzaminu sporządza się protokół, do którego dołącza się odpowiednio pisemne prace ucznia, zwięzłą informację o ustnych odpowiedziach ucznia i zwięzłą informację o wykonaniu przez ucznia zadania praktycznego. Protokół stanowi załącznik do arkusza ocen ucznia.
Podstawa prawna:
1. Ustawa o systemie oświaty z 7.09.1991 r. (ze zm.), w szczególności art. 44m.
2. ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 10 czerwca 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy w szkołach publicznych.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy Przedszkole niepubliczne może otrzymać 100 % dotacji? Nasze przedszkole niepubliczne powstało rok temu, gmina ma wyłącznie tylko jedno przedszkole publiczne i nasze niepubliczne, na wiosnę nie ogłoszono przetargu o dotację 100%. Rodzice, gdy dowiedzieli się, że w naszym przedszkolu nie ma złotówki napisali petycje do Rady Gminy w miesiącu sierpniu, Rada która zebrała się we wrześniu jest przychylna do przekazania 100% dotacji, do naszego przedszkola uczęszcza 30 dzieci. Rada Gminy nie wie w jaki sposób prawny przekazać dla dzieci dotację w 100% od miesiąca października i jak załatwić to od strony prawnej.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Poniższe pytania dotyczą liceum ogólnokształcącego dla dorosłych, forma zaoczna, e-learning, szkoła niepubliczna z uprawnieniami szkoły publicznej. 1. Co można opłacać z konta dotacji otrzymywanej ze starostwa poza wynagrodzeniami nauczycieli i podatkiem PIT-4; 2.Czy prawo reguluje kwestię wysokości wynagrodzenia dyrektora takiej szkoły, jeśli jest on również jej właścicielem, a szkoła utrzymuje się wyłącznie z dotacji?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Naszą szkołę prowadzi stowarzyszenie i jesteśmy placówka wewnętrzną (posiadamy taki sam NIP i REGON). W związku z nowym rozporządzeniem SIO otrzymaliśmy nowy REGON. Czy musimy być odrębną jednostką z nowym REGON? Czy nowy REGON jest tylko na potrzeby SIO? Jeżeli nie, to jak wygląda procedura ewentualnego oddzielenia się?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Bardzo proszę o wzór statutu publicznej szkoły ośmioklasowej rozpoczynającej działalność od 1 września 2017r
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o padanie aktualnego rozporządzenia w sprawie rekrutacji do bursy na rok 2017/18, oraz wzór zarządzenia dyrektora w sprawie powołania komisji rekrutacyjnej i w sprawie określenia terminów postępowania rekrutacyjnego.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe