Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy uczeń, który jest w trzeciej klasie gimnazjum i posiada orzeczenie o niepełnosprawności sprzężonej może zostać przyjęty do Branżowej Szkoły I stopnia? Uczeń nie będzie przystępował do egzaminu gimnazjalnego.
Na podstawie art. 134 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2018 r., poz. 996 ze zm. kandydat musiałby złożyć wniosek w postępowaniu rekrutacyjnym, ale musiałby posiadać zaświadczenie lekarskie zawierające orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu, wydane przez lekarza medycyny pracy. Ponadto na drugim etapie rekrutacji uczeń miałby większe szanse na przyjęcie do szkoły, gdyby posiadał opinię publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej potwierdzającą problemy zdrowotne, ograniczające możliwości wyboru kierunku kształcenia ze względu na stan zdrowia – art. 134 ust. 3 PO.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel wspomagający, który jest zatrudniony do dziecka autystycznego, dostaje dodatek za trudne i uciążliwe warunki pracy. Jednak pracuje on do godziny 13:00, a dziecko zostaje w przedszkolu do godziny 15:00. Te dwie godziny jest pod opieką nauczyciela grupy. Czy nauczyciel ten również powinien za te dwie godziny dostać dodatek za uciążliwe i trudne godziny?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o informację jak powinno wyglądać pismo INFORMUJĄCE NAUCZYCIELA o zmniejszającej się ilość godzin z danego przedmiotu (art. 20 KN) w związku ze zmniejszoną ilością klas i zmniejszeniem jego godzin?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Jak należy postąpić w przypadku dziecka, które wyjeżdża na bardzo długie leczenie do Niemiec? Czy należy wykazywać mu nieobecności? Jak należy go klasyfikować? Czy w szpitalu w Niemczech powinien mieć zapewnioną kontynuację nauki na zasadach obowiązujących w Polsce czy na zasadach obowiązujących w Niemczech?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Pytania dotyczą wypełniania świadectwa uczniom szkoły podstawowej.
1. Czy dobrze rozumiem, że uczniom kl. IV i VII wpisujemy w rubryce "Inne zajęcia" zajęcia z wych. do życia w rodzinie?
2. Co z uczniami z powyższych klas, którzy nie chcieli chodzić na te zajęcia. Czy wpisujemy im ten przedmiot, a przy nim nie uczestniczył, czy w ogóle nie wpisujemy tego przedmiotu?
3. Co z uczniami kl. V i VI? Czy wpisujemy im i gdzie ten przedmiot? Co z dziećmi, które nie chciały chodzić na ten przedmiot?
4. Jaki i czy w ogóle wpisujemy uczniom kl. V i VI symbol przy obowiązkowym j. angielskim? Bardzo proszę o szybką odpowiedź.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Jeżeli uczeń gimnazjum miał w pierwszym półroczu wystawioną ocenę z wychowania fizycznego (5), a w drugim półroczu był zwolniony z wychowania fizycznego, to na świadectwie przepisujemy ocenę z pierwszego półrocza czy piszemy zwolniony?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe