Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy uczeń może zrezygnować z nauki języka kaszubskiego po ukończeniu czwartej klasy?
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 4 kwietnia 2012 r. zmienia dotychczasowe rozporządzenie w sprawie warunków i sposobu wykonywania przez przedszkola, szkoły i placówki publiczne zadań umożliwiających podtrzymywanie poczucia tożsamości narodowej, etniczneji językowej uczniów należących do mniejszości narodowych i etnicznych oraz społeczności posługującej się językiem regionalnym. Zmiany obowiązują od 1 września 2012 r.
Rozporządzenie nie określa terminów wycofywania deklaracji rodziców w sprawieudziału ich dziecka w zajęciach z języka mniejszości narodowej lub etnicznej. Zatem w kontekście dobrowolności składania wniosków, można przyjąć, że wycofanie wniosku może nastąpić w dowolnym czasie, mimo że w momencie złożenia wniosku staje się przedmiotem obowiązkowym ocenianym na świadectwie.
Przepis § 2 ust. 3 stanowiący, że wniosek dotyczy całego okresu nauki ucznia w szkole oznacza, że nie musi on być ponawiany w kolejnych latach nauki, jeśli nie nastąpiła zmiana decyzji rodzica/prawnego opiekuna.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Niepubliczna Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna rozpoczyna swoją działalność od 01 września 2016 r. Czy na swoją działalność może otrzymać dotację oświatową? Jeśli tak to na jaką działalność (wydawanie orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego, wczesne wspomaganie rozwoju dziecka) i od kiedy można się o nią ubiegać?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy mogę zatrudnić w przedszkolu osobę z dyplomem ukończenia studiów pierwszego stopnia. Pani za rok kończy studia magisterskie?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- W jakim wymiarze dyrektor ma obowiązek zapewnić zajęcia dziecku realizującemu roczne przygotowanie przedszkolne w trybie indywidualnego nauczania domowego? Proszę o podanie podstawy prawnej.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Dyrektor szkoły publicznej prowadzonej przez stowarzyszenie (Zarząd powierza stanowisko bez konkursu) pracuje także w innej szkole jako nauczyciel. Czy w takim przypadku do przedłużenia umowy (jako dyrektor) potrzebna jest ocena pracy dyrektora szkoły czy wystarczy jako nauczyciela?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- W szkole jest zatrudniony nauczyciel, który ukończył pedagogikę wczesnoszkolną i studia podyplomowe z oligofrenopedagogiki. Czy te studia podyplomowe dają nauczycielowi kwalifikacje w zakresie pedagogiki specjalnej? Czy taki nauczyciel ma kwalifikacje jako nauczyciel wspomagający dla ucznia kl. II (orzeczenie o kształceniu specjalnym - niepełnosprawności sprzężone-upośledzenie w stopniu znacznym i słabowidzenie)?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe