Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy w przedszkolu niepublicznym, osoby zatrudnione na umowę o pracę, na cały etat - kodeks pracy, mogą pracować dalej 40 godzin tygodniowo? czy urlopy i dni wolne dalej obowiązują z kodeksu pracy? czy coś w tej kwestii się zmieniło? czy od września obowiązuje nauczycieli zatrudnionych w oparciu o kodeks pracy karta nauczyciela? Proszę o wyczerpującą odpowiedź i ustawę.
Zmiana, która weszła w życie 1 września 2018 r., to obowiązek zatrudniania nauczycieli w szkołach i placówkach niepublicznych na podstawie umowy o pracę, zgodnie z przepisami kodeksu pracy. W kwestii wymiaru zatrudnienia, urlopów i dni wolnych obowiązują przepisy kodeksu pracy.
O tym, w jakim zakresie nauczycieli niepublicznych przedszkoli dotyczą przepisy Karty Nauczyciela, decyduje art. 91b KN. Zgodnie z jego brzmieniem, do nauczycieli przedszkoli niepublicznych, bez względu na wymiar zatrudnienia, mają zastosowanie przepisy art. 6, art. 6a, art. 9, art. 10a, art. 11a, art. 26, art. 63 i art. 75-85z.
Do nauczycieli zatrudnionych w wymiarze co najmniej 1/2 obowiązkowego wymiaru zajęć, w tym do nauczyciela zatrudnionego na stanowisku dyrektora, mają zastosowanie przepisy art. 9a-9i, art. 22 ust. 3 i 4, art. 49 ust. 1 pkt. 2 i 3, art. 51, art. 70a ust. 3, 4 i 6 oraz art. 88.
Od 01.01.2019 r. zastosowanie art. 70a zmieni się z ust. 3, 4 i 6 na ust. 4 i 7, oraz będą miały zastosowanie przepisy rozporządzenia dot. dofinansowania doskonalenia zawodowego nauczycieli.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy nauczyciel posiadający następujące wykształcenie: 1. Dyplom ukończenia studiów licencjackich: "... na kierunku: pedagogika, specjalność pedagogika opiekuńczo-wychowawcza" oraz studia podyplomowe: "Diagnoza i terapia pedagogiczna", "Oligofrenopedagogika" posiada odpowiednie kwalifikacje do prowadzenia zajęć wczesnego wspomagania rozwoju dziecka w świetle rozporządzenia MEN w sprawie kwalifikacji, z sierpnia 2017 r.
- Zamierzam zatrudnić nauczyciela języka angielskiego w przedszkolu w wymiarze 5/22. Jest on nauczycielem mianowanym, nie pracował nigdy w mojej placówce. Czy mogę zawrzeć z nim umowę o pracę na czas określony?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel mianowany wygaszanego gimnazjum zatrudniony jest w pełnym wymiarze z uzupełnieniem etatu w innej szkole 3 godziny tygodniowo. Od pierwszego września 2017 r. będzie miał 8 godzin w gimnazjum i 10 w szkole podstawowej. Czy szkoła podstawowa może przenieść nauczyciela dekretem do swojej szkoły z uzupełnieniem etatu w gimnazjum 3 godz. tygodniowo? Zatrudnienie odwrócone ze względu na większą liczbę godzin w szkole podstawowej i proces wygaszania gimnazjum.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel może być zatrudniony w wymiarze 6,5/18 godz.?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Pracuję jako nauczyciel mianowany w szkole na cały etat 13 lat pracy. Prowadzę od września przedszkole niepubliczne i żłobek. Od września 2014r. chciałabym pójść na urlop dla poratowania zdrowia. Co bym musiała zrobić, aby nie zamykać placówki i nie zawieszać jej prowadzenia i czy w ogóle mogę na niego pójść.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe