Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy w ramach przysługujących uczniom 3-dniowych rekolekcji można zorganizować: 2-dniowe rekolekcje wielkopostne oraz 1-dniowe - adwentowe?
Na podstawie § 10 ust. 1 i 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 kwietnia 1992 r. w sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii w publicznych przedszkolach i szkołach (Dz.U. z 1992 r. Nr 36, poz. 155 ze zm.) uczniowie uczęszczający na naukę religii mają prawo do zwolnienia z zajęć szkolnych w celu odbycia trzydniowych rekolekcji wielkopostnych, jeżeli rekolekcje te stanowią praktykę danego kościoła lub innego związku wyznaniowego. Przepis ten stosuje się odpowiednio do rekolekcji organizowanych w innym terminie. W związku z tym 3 dni zwolnienia z zajęć na rekolekcje mogą być podzielone: 2 dni na rekolekcje wielkopostne i 1 dzień na rekolekcje adwentowe.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Witam
Proszę o odpowiedź w kwestii zajęć praktycznych w Technikum.
Technikum w zawodzie technik przetwórstwa mleczarskiego ma w programie nauczania 5 godzin zajęć praktycznych w tygodniu. Czy możliwe jest przesunięcie zajęć praktycznych naprzykład na jeden miesią w ciągu a nie jednego dnia tygodniowo. Ma to umożliwić odbywanie tych zajęć uczniom w zakładzie produkcyjnym.
Nadmieniam, że zakład mleczarski nie chce przyjąć na praktyczną naukę zawodu młodzieży jednego dnia w tygodniu tłumacząc to dezorganizowaniem pracy zakładu.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Pytanie dotyczy oceny pracy wicedyrektora ds. nadzoru pedagogicznego, kto dokonuje oceny pracy w przypadku gdy dyrektorem naczelnym jest menager z przygotowaniem pedagogicznym?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Chciałabym się dowiedzieć jak prawnie powinna być przeprowadzona opisana poniżej sprawa: Mam uczennicę która miała orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego o znacznym stopniu niepełnosprawności. Rada pedagogiczna zgodnie z ustawą do końca lutego podjęła uchwałę w sprawie wydłużenia cyklu o 1 rok (klasę 3 gimnazjum realizuje w ciągu 2 lat) w związku z tym są odpowiednie procedury, odpowiednio prowadzi się dokumentację ucznia. W kwietniu rodzic przyniósł mi orzeczenie o głębokim stopniu niepełnosprawności i napisał odpowiednie pismo o zorganizowanie zajęć rewalidacyjno - wychowawczych i co teraz mam zrobić, jak prawnie przeprowadzić dokumentację? Do kiedy ma realizować te zajęcia skoro urodziła się 7 września 1996 (wiem że do ukończenia 25 roku życia, czy ostatni rok szkolny 2021/2022 się wlicza gdyż 7 września 2021 kończy 25 lat)?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy dyrektor zobowiązany jest w każdym roku szkolnym, po zasięgnięciu opinii rady rodziców i samorządu uczniowskiego, ustalić długość przerw międzylekcyjnych?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o pomoc. Ile tygodni nauki liczyć w roku szkolnym 2011/2012?Nie wiem, czy odliczając nauczycielom klas maturalnych godziny, odliczać 8 czy 9 tygodni?
Z nowego rozporządzenia o organizacji roku szkolnego według mnie wynika 9 tygodni, jednak część moich kolegów mówi ,że robi po staremu , czyli odlicza 8.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe