Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy w szkole podstawowej, w której jest oddział przedszkolny powinno sie prowadzić oddzielną księgię ewidencji dzieci dla oddziału przedszkolnego i oddzielą księgę ewidencji dzieci dla szkoły podstawowej.
Księga ewidencji dzieci dla oddziału przedszkolnego (chodzi o dzieci sześcioletnie) i dla szkoły, to ta sama księga. Wynika to z przepisu art. 14b ust 3 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (tekst jednolity: Dz. U. z 2004 r. nr 256, poz. 2572 z późn. zm), z którego wynika, że dyrektor szkoły podstawowej, w obwodzie którego dziecko mieszka, kontroluje spełnianie obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Włączyłam rewalidację uczniów w klasie integracyjnej w ramowy plan nauczania na dalszy etap edukacyjny na podstawie rozporządzenia MEN z dnia 7.02.2012 załącznik nr 3. Czy organ prowadzący ma prawo żądać od dyrektora, aby rewalidację w arkuszu na rok 2016/2017 umieszczać na vacat jeśli nie zaznaczył to w wytycznych do arkusza, a rewalidacje zostały już przyznane na cały etap edukacyjny. Polecenia takie wydawane są dyrektorowi telefonicznie.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy na stanowisko psychologa w szkole można zatrudnić osobę, która ukończyła studia magisterskie na kierunku psychologia, o specjalności psychologia przedsiębiorczości i zarządzania oraz studia podyplomowe w zakresie przygotowania pedagogicznego? Jaki przepis z rozporządzenia jest lub nie jest spełniony?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy organ prowadzący przedszkole przy szkole podstawowej ma obowiązek otwarcia przedszkola 6 maja? Jeżeli nie ma takiego obowiązku to na jakiej podstawie prawnej oraz jaką formę prawną należy przyjąć w celu przesunięcia otwarcia?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Jestem na etapie rekrutacji, proszę mi odpowiedzieć jakie przepisy wskazują, że dzieci w wieku 3-5 lat z dniem 01 września 2017 mają prawo do wychowania przedszkolnego (szczególnie mi chodzi o 3 latki)? Informacja ważna jest mi na potrzeby pracy komisji rekrutacyjnej w przedszkolu już na początek kwietnia 2017r. Co należy zrobić jak dzieci jest więcej? Mamy ustalone kryteria rekrutacji przez gminę czy brać również kryteria ustalone przez ustawę prawo z dnia 14.grudnia 2016r.?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy rejestrując niepubliczną placówkę oświatową w urzędzie gminy w treści jej oficjalnej nazwy musi być użyte słowo „niepubliczna"?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe