Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy zgodnie z ustawą o finansowaniu zadań oświatowych od 2018 r. od opłaty miesięcznej za pobyt dziecka w przedszkolu publicznym, nie dokonuje się odliczeń za dni nieobecności dziecka w przedszkolu? I czy przepis ten dotyczy również opłaty za żywienie dzieci?
Ustawa z dnia 27 października 2017 r. o finansowaniu zadań oświatowych, Dz.U. z 2017 r., poz. 2203 w ogóle nie przewiduje pobierania miesięcznej opłaty za pobyt dziecka w publicznym przedszkolu. Zgodnie z art. 52 ust. 1 oraz ust. 12 UoFZO rodzice dziecka płacą tylko za każdą godzinę zajęć dodatkowych, w których dziecko uczestniczyło oraz za posiłki wykorzystane przez dziecko. Przedszkole nie jest uprawnione do pobierania ww. opłat za dni nieobecności dziecka w przedszkolu (wyrok WSA w Krakowie z 4 czerwca 2013 r., III SA/Kr 1217/11, http://orzeczenia.nsa.gov.pl).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Uprzejmie proszę o informację z ewentualnym uzasadnieniem, czy placówka niepubliczna (przedszkole oraz młodzieżowy ośrodek wychowawczy) może w rozliczenie dotacji oświatowej włączyć fakturę za zakup i montaż kamer. W przedszkolu służą jako podgląd dla zalogowanych rodziców dzieci. W MOW-ie są ze względu na bezpieczeństwo dziewcząt oraz częste próby ucieczek.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy jest możliwość zwolnienia z egzaminów zawodowych ucznia trzeciej klasy technikum agrobiznesu, który cierpi na autyzm? Pytam o zwolnienie, które umożliwi mu przejście do następnej klasy i w konsekwencji ukończenie szkoły. Co w przypadku gdy uczeń nie będzie wyrażał chęci zalogowania się w przypadku konieczności przystąpienia do egzaminu?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Dzień dobry, mam kilka pytań:
1. Czy nauczyciel, który obecnie przebywa na urlopie zdrowotnym może społecznie pomagać w pracy szkoły (od września ten nauczyciel będzie wicedyrektorem szkoły i wyraził zgodę na przyjeżdżanie do pracy)urlop zdrowotny do 26.06. Jeśli nie może to jak najlepiej rozwiązać problem?
2. Jeśli nauczyciel ma następujące zatrudnienie 10/20 jako pedagog 13/26 wychowawca świetlicy i 8/18 nauczyciel języka niemieckiego. To takiego nauczyciela obowiązuję 40h tydzień pracy czy więcej? Proszę nie publikować pytań
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Pytanie dotyczące interpretacji rozporządzenie MEN z dnia 13.08.15 w sprawie warunków przechodzenia ucznia ze szkoły publicznej: §2.1
5) uczeń przechodzący z klasy I lub II technikum może być przyjęty do klasy I publicznego LO. Pytanie: Czy uczeń może być przyjęty tylko do publicznego LO, a co z niepublicznymi szkołami?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy "wczasy pod gruszą " można przyznać emerytowi-byłemu nauczycielowi?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe