Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Do końca roku 2014 funkcjonowaliśmy jako niepubliczny punkt przedszkolny. Z dniem 1 stycznia 2015 przekształciliśmy się w przedszkole niepubliczne. Jakie dokumenty trzeba prowadzić od tego dnia, czy np. plan nadzoru pedagogicznego ma obejmować okres od stycznia do końca czerwca tego roku? Jaką dokumentację trzeba będzie prowadzić jeśli chcielibyśmy z dniem 1 września działać na zasadach przedszkola publicznego(przedszkole za złotówkę?), czy obowiązuje nas w całości karta nauczycila oraz nauczyciele zatrudniani będą na zasadach KN? czy kodeksu pracy?
Przedszkole niepubliczne nie jest zobowiązane do prowadzenia dziennika zajęć, chyba że obowiązek taki wynika z wewnętrznych regulacji. Dlatego możliwa jest kontynuacja dziennika prowadzonego przez punkt przedszkolny. Zgodnie z wewnętrznymi regulacjami powinna być prowadzona ewentualnie inna dokumentacja przebiegu nauczania, jeśli jest przewidywana. Przedszkole niepubliczne nie jest zobowiązane do sporządzania planu nadzoru pedagogicznego. Zgodnie z § 21 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 7 października 2009 r. w sprawie nadzoru pedagogicznego (Dz. U. z 2009 r. Nr 168, poz. 1324 z późn. zm.) dyrektor publicznej jednostki oświatowej opracowuje na każdy rok szkolny plan nadzoru pedagogicznego, który przedstawia na zebraniu rady pedagogicznej w terminie do dnia 15 września roku szkolnego, którego dotyczy plan. Jeśli natomiast w niepublicznym przedszkolu plan nadzoru jest sporządzany na zasadzie dobrowolności lub zgodnie z wewnętrznymi regulacjami, powinien objąć okres od stycznia do sierpnia 2015 r., czyli w okresie roku szkolnego, w którym przedszkole prowadzi działalność.
Przedszkole niepubliczne, które będzie funkcjonowało jako tzw. przedszkole za złotówkę, pozostanie przedszkolem niepublicznym, a nauczyciele będą w nim zatrudnieni na dotychczasowych zasadach, bez konieczności stosowania przepisów ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2014 r., poz. 191, chyba że z wewnętrznych regulacji przedszkola lub umów o pracę z nauczycielami wynika obowiązek stosowania KN.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczycielka jest na wypoczynkowym urlopie uzupełniającym, tj. za rok 2019 i za rok 2020 – ma łącznie 14 tygodni do 27.01.2021 r. Jednak w tym roku szkolnym ferie zimowe po zmianie związanej z COVID są od 4 do 17.01.2021 r. – w takim przypadku urlop uzupełniający pokrywa się z feriami zimowymi. Czy zatem urlop uzupełniający przedłuży jej się o 14 dni? Jeżeli tak, to czy może go wykorzystać, np. 4 dni do końca stycznia, a 10 dni w innym terminie i do kiedy?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Dziękuję bardzo za odpowiedź z dnia 20.10.2015 r. w temacie sprzedaży obiadów przez stołówkę bursową prowadzoną przez powiat. W związku z tym, proszę o odpowiedź kto powinien ustalić cenę obiadu dla gości szkolnego schroniska młodzieżowego i dla mieszkańców miasta, którzy chcą wykupić obiady w naszej stołówce?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy dziecku 6-letniemu, które uczęszcza do publicznego przedszkola posiadającego OPINIE O WCZESNYM WSPOMAGANIU ROZWOJU przysługuje LEGITYMACJA przedszkolna dla niepełnosprawnych?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Mamy w placówce dziecko na wczesne wspomaganie rozwoju, które od grudnia 2016r. do czerwca 2017r. korzystało z zajęć wwr. Jest ono wpisane w Księgę wychowanków. Pytanie czy muszę raz jeszcze wpisywać to dziecko do w/w Księgi, jeśli już nie będzie korzystało z zajęć wwr, tylko będzie realizowało obowiązek szkolny?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy dyrektor na pisemny wniosek nauczyciela ma obowiązek uzasadnić pisemnie otrzymany dodatek motywacyjny?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe