Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Do Przedszkola zakupiono plac zabaw (koszt 33000 zł) w listopadzie 2016 roku. Faktura za sprzęt została wystawiona przez sprzedawcę 30.11.2016 r., ale dostarczona do właściciela przedszkola w maju 2017r. Czy ten koszt można rozliczyć z dotacji UM na miesiącu maju 2017? Zaznaczam, że powyższa faktura nie została jeszcze nigdzie zaksięgowana i rozliczana.
Zgodnie z art. 90 ust. 3da UoSO dotacja dla niepublicznego przedszkola może być wykorzystana wyłącznie na pokrycie wydatków związanych z realizacją zadań określonych w art. 90 ust. 3d pkt 2 lit. c) UoSO (na sprzęt rekreacyjny – plac zabaw w przedszkolu), poniesionych w okresie roku budżetowego, na który dotacja została udzielona, niezależnie od tego, którego roku dotyczą te zadania. Czyli fakt zawarcia umowy sprzedaży w 2016 r., z tytułu której cena zostanie uregulowana w 2017 r., zobowiązuje do rozliczenia wydatku z dotacji na 2017 r.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy dziecko urodzone w 2008 roku, posiadające orzeczenie o kształceniu specjalnym, może po raz trzeci uzyskać odroczenie spełnianie obowiązku szkolnego w roku szkolnym 2016/2017?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- 1) Czy nauczyciel może przydzielić zajęcia świetlicowe w planie nauczania przeznaczone dla uczniów dowożonych 2 godziny wynikajace z art. 42KN 2) Co należy rozumieć pod pojęciem zajęcia obowiązkowe. Czy rozumiemy przez nie zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze, kółka zainteresowań? 3) Czy gimnazja zaliczamy do szkół ponadpodstawowych?
- Pełnoletnia uczennica wystosowała list do dyrektora szkoły (prywatne dzienne liceum dla młodzież) z informacją, że nie zgadza się na informowanie rodziców o wynikach nauki. Szkoła jest płatna - czesne opłacają rodzice. Czy szkoła ma obowiązek spełnić życzenie uczennicy? Dyrektor szkoły nie zgadza się z twierdzeniem uczennicy
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy dziecko 5-letnie,które odbyło roczne przygotowanie przedszkolne może być przyjęte do klasy pierwszej w roku szkolnym 2010/11 na prośbę rodziców?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 czerwca 2024 roku wprowadza zmiany dotyczące podstawy programowej. Mam pytanie - czy załącznik nr 1 dla technikum dotyczy tylko klasy pierwszej czy wszystkich klas? Po drugie - czy nauczyciele powinni wdrożyć nowe programy nauczania dostosowane do zmian w podstawi programowej kształcenia ogólnego?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe