Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Dzień dobry, jesteśmy małym przedszkolem, zatrudniamy 10 osób - czy obowiązuje nas wprowadzenie procedur Ochrony sygnalistów w przedszkolu? zgodnie z nową ustawą
Zgodnie z art. 23 ust. 1-2 ustawy o ochronie sygnalistów obowiązek wprowadzenia procedury zgłoszeń wewnętrznych ma co do zasady szkoła i placówka oświatowych, która zatrudnia co najmniej 50 osób w tym pracowników w przeliczeniu na pełne etaty. Obowiązek wprowadzenia procedury zgłoszeń wewnętrznych w związku z ochroną sygnalistów dotyczy podmiotu prawnego, na rzecz którego według stanu na dzień 1 stycznia lub 1 lipca danego roku wykonuje pracę zarobkową co najmniej 50 osób. Chodzi tu nie tylko o pracowników, ale też inne osoby świadczące pracę za wynagrodzeniem na innej podstawie niż stosunek pracy, jeżeli szkoła nie zatrudnia do tego rodzaju pracy innych osób (niezależnie od podstawy zatrudnienia)
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Proszę o informację czy tworząc procedurę bezpieczeństwa związaną z nowym reżimem sanitarnym COVID-19 mogę w niej zawrzeć wymóg mierzenia temperatury rodzicowi/opiekunowi przyprowadzającemu dziecko do przedszkola? Jeśli tak, to czy wymagać od rodziców podpisania osobnej zgody na mierzenie temperatury? Czy mogę nie przyjmować do przedszkola dzieci, których rodzice nie podpiszą takiej zgody? Proszę też o informację czy wymagać od rodziców podpisania zgody na pomiar temperatury u dziecka. Robiłyśmy to zawsze w razie potrzeby bez uzyskiwania żadnych zgód ale - kuriozalnie - obecne wytyczne GIS sugerują uzyskanie takiej zgody.
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Jakie zmiany w od 1 września 2015r. powinny znaleźć się w statucie szkoły podstawowej i gimnazjum. Może będziecie Państwo przygotowywać wzorcowe propozycje zapisów do tych zmian?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- dziekuje za odpowiedz na pytanie o dotacje na ucznia powtarzajace semest w szkole zocznej pragne doprecyzowac pytanie.
Czy przysluguje dotacja w drugim semestrze na ucznia szkoly zaocznej dla doroslych ktory powtarza pierwszy semestr czyli na drugi nie chodzi i nie jest wpisany do dziennika.Powtarzanie semestru I zacznie od wrzesnia przyszlego roku szkolnego.pozdrawiam
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Organ prowadzący określił wysokość dodatku motywacyjnego w przeliczeniu na 1 etat nauczycielski 6 procent od wynagrodzenia zasadniczego. Czy to oznacza, że każdy nauczyciel musi takiej wysokości dodatek otrzymać ? Regulamin organu prowadzącego to kopia rozporządzenia i bez dodatkowych kryteriów wewnątrzszkolnych nie jest możliwa gradacja tego dodatku, a taki jest zamysł wg rozporządzenia. Przecież jeśli ktoś dostanie 10 procent to drugi musi otrzymać 2 procent, bo uśrednienie wynosi 6 procent. Czy w ogóle można podwyższać dodatek ponad 6 procent tego co wyznaczył organ prowadzący? Czy też trzeba określić np. widełki od 1 do 6 procent dla wszystkich nauczycieli, ustalić kto na ile zasługuje wg regulaminu organu prowadzącego, i to co zostanie po podziale zostawić w budżecie szkoły? Czy dobrze też pojmuję, że nikt z nauczycieli nie może mieć „zero” dodatku motywacyjnego, bo jest to składowa wynagrodzenia?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Czy można wykluczyć małżonka z grupy uprawnionych do korzystania z ZFŚS, skoro ustawa wyraźnie mówi o członkach rodziny?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe