Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Emerytowana nauczycielka przedszkola została zatrudniona (umowa o pracę) na zastępstwo za nieobecnego nauczyciela na czas określony: 08.12.2016 r. - 19.12.2016 r. w wymiarze 17/22 etatu. W tym czasie, t.j. 16.12.2016 r. nauczycielka nabyła prawo do nagrody jubileuszowej - 40-lecie. Jaką podstawę przyjąć do wyliczenia nagrody jubileuszowej: kwotę otrzymanego za przepracowany okres wynagrodzenia brutto (846,31 zł) czy kwotę wynikającą z miesięcznych warunków umowy (2222,52 zł)?
Za 40 lat pracy przysługuje nagroda jubileuszowa w wysokości 250% wynagrodzenia zasadniczego brutto (art. 47 ust. 1 pkt 5 KN). Podstawę obliczenia nagrody jubileuszowej stanowi wynagrodzenie miesięczne przysługujące nauczycielowi w dniu nabycia prawa do nagrody (§ 3 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 30 października 2001 r. w sprawie szczegółowych zasad ustalania okresów pracy i innych okresów uprawniających nauczyciela do nagrody jubileuszowej oraz szczegółowych zasad jej obliczania i wypłacania, Dz. U. z 2001 r. Nr 128, poz. 1418). Skoro podstawę nagrody stanowi wynagrodzenie miesięczne (a nie za faktyczne przepracowanie części miesiąca), w wyliczeniu uwzględnia się wynagrodzenie zasadnicze brutto w wysokości, jak gdyby nauczycielka przepracowała cały miesiąc w wymiarze 17/22 etatu (2222,52 zł).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczycielka od 01.03.2017 r. do 28.02.2018 r. przebywa na urlopie dla poratowania zdrowia. Osoba ta planuje odejść na świadczenie kompensacyjne zaraz po urlopie. Ile dni urlopu wypoczynkowego przysługuje tej nauczycielce ? Jest to nauczyciel Logopeda w szkole podstawowej, w roku 2017 wykorzystała ferie zimowe.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Dostaliśmy ostatnio prośbę listowną o wydanie świadectwa pracy na podstawie dołączonych xero umów o pracę. W archiwum została odnaleziona teczka tej Pani i faktycznie pracowała w szkole od 01.09.1992 r. do 31.08.1994 r. z tym że szkoła której była pracownicą już nie istnieje, a w ostatnich latach działania była naszą filią. W teczce są tylko umowy oraz wymiar uposażenia. Czy w tej sytuacji wydać świadectwo pracy na obowiązującym druku czy w formie zaświadczenia, że ta Pani w tym okresie była pracownikiem szkoły.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Pracownik ma zajęcie komornicze. Czy mogę udzielić mu pożyczki z ZFŚS. Jeżeli tak to jak potrącać ratę spłaty : z wynagrodzenia przed zajęciem czy z tego wynagrodzenia, które zostało do wypłaty po zajęciu komorniczym?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel był zatrudniony na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony ponieważ nie posiadał pełnych kwalifikacji. W chwili obecnej posiada pełne kwalifikacje, czy można go teraz zatrudnić przez mianowanie? Jaka jest podstawa prawna?
- Nauczycielka od 3 września do 30 kwietnia była 181 dni na zwolnieniu lekarskim, co bardzo reorganizuje pracę szkoły. W styczniu ukończyła 60 lat i nie chce przejść na emeryturę, a nic nie wskazuje na to, że nadal nie będzie chodziła na liczne zwolnienia lekarskie. Czy dyrektor może wysłać tę Panią na emeryturę?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe