Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Ile dni urlopu przysługuje nauczycielowi zatrudnionemu na etat 10/20?
Jeśli jest to nauczyciel szkoły feryjnej zgodnie z art. 65 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 984 z późn. zm.) ma prawo do urlopu w czasie ferii i w ich wymiarze bez względu na wymiar etatu.
Jeśli jest to nauczyciel przedszkola, albo placówki nieferyjnej, wtedy zgodnie z art. 64 ust. 3 KN ma prawo – przy pełnym etacie i zatrudnieniu przez cały rok- prawo do 35 dni urlopu. Przy 1/2 etatu ten wymiar się zmniejsza do 1/2 czyli 35x1/2= 18 dni x 8h= 144 godziny urlopu.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel zatrudniony w szkole w klasie specjalnej z pensum 18 godzin i 20% dodatkiem za trudne warunki pracy ma godziny doraźne w szkole 18 godzin i świetlicy szkolnej 26. Z jakiego pensum naliczyć godziny doraźne i czy z dodatkiem 20 %?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Moje pytanie brzmi: Czy nauczyciel nauczania początkowego uczący wszystkich przedmiotów/edukacji ( z wyj. religii i j. angielskiego) w 2a może uczyć w 2b tylko edukacji komputerowej? Ten w 2b ma kwalifikacje jeszcze do innych przedmiotów i miały ponad 1,5 etatu a ten z 2a ma tylko etat. Dlatego tak zrobiłam w arkuszu kwietniowym, ale delegatura z Częstochowy zakwestionowała mi to pisząc, że to jest niezgodne z obowiązującym prawem. Ni podano konkretnego paragrafu tylko .....DzU z 2017 poz 1575 oraz Dz U z 2017 poz 703. Zadzwoniłam do wizytatorki i też nie podała mi paragrafu ale wyjaśniła, że teraz nie wolno nauczycielom nauczania uczyć w klasach innych niż swoja muzyki, plastyki i informatyki bo nie są specjalistami. Jestem tym oburzona. podejrzewam, że to jakaś nadinterpretacja prawa. Ci nauczyciele są najlepszymi jakich te dzieci mogłyby mieć. Ja jako dyrektor nie widzę możliwości wpuszczenia do klasy 1 pani uczącej informatyki w starszych klasach i nigdy nie mającej styczności z małymi dziećmi jak też nie znającej metodyki podania materiały dzieciom małym. A jak do tego ma się paragraf 27 mówiący o tym , że ci którzy uczą w dniu wejścia rozporządzenia mogą pracować na tych stanowiskach dalej? Bardzo proszę o odpowiedź, jak to jest prawidłowo. W małopolskiem znajoma dyrektorka dowiedziała się tego ode mnie . tak samo zrobiła w arkuszu i nikt jej tego nie zakwestionował.
- Jestem dyrektorem szkoły dla dorosłych. Moje pensum to 10 godzin "przy tablicy". Myślę o zdobyciu nowych kwalifikacji, mianowicie ukonczeniu studiów podyplomowych z zakresu bibliotekoznawstwa. Już wcześniej pytałem o liczbę godzin, jaką musiałbym przepracować jako bibliotekarz, ale nie zadałem pytania, które mnie jeszcze nurtuje - czy jako dyrektor szkoły mogę w ogóle pracować jako bibliotekarz? Czy jest jakiś przepis, który to reguluje (mam na myśli zabrania bycia bibliotekarzem będąc na stanowisku dyrektora)?
- Czy poprawnie jest nawiązanie stosunku pracy z nauczycielem od 2.09.16r. do 30.06.17r. na podstawie art. 10 ust. 7 ustawy z 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2014 r., poz. 191 ze zm.) umowa na czas określony, na stanowisku nauczyciela historii, w wymiarze 9/18 etatu tj. 9/18 godz. tygodniowo, w celu zaistnienia potrzeby wynikającej z organizacji nauczania. Sytuacja ta zaistniała w wyniku, iż inny nauczyciel dnia 1 września zrezygnował z tych godzi i zmuszeni zostaliśmy do zatrudnienie nowej osoby na te godziny.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka jest zatrudniona w wymiarze 16/18 na rok szkolny 2018/2019 ma niepełne zatrudnienie. W trakcie roku/ od listopada 2018 r. organ prowadzący przydzielił dodatkowe godziny świetlicy na rok szkolny 2018/2019, które dyrektor szkoły przydzielił w/w nauczycielce. Problem polega na sporządzeniu aneksu do umowy, czy dodatkowe godziny przydzielić nauczycielce do końca sierpnia 2019 roku czy tylko do końca zajęć edukacyjnych, czyli do dnia 21 czerwca 2019 r.?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe