Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jak należy postąpić w przypadku prośby nauczyciela o zmniejszenie wymiaru czasu pracy ( z pełnego etatu na połowę?). Nauczyciel ma umowę na czas nieokreślony, jest mianowany.
W przypadku umowy na czas nieokreślony zminy wymiaru czasu pracy można dokonać w formie aneksu do umowy o pracę. Nauczyciel pisze pismo do dyrektora o zmniejszenie wymiaru czasu pracy, dyrektor sporządza aneks do umowy (Aneks do umowy o pracę z dnia .......
Z dniem ... wymiar czasu pracy zmienia się z: etat na: ...).
Aneks podpisuje dyrektor i nauczyciel, tak jak umowę.
Gdyby nauczyciel zatrudniony był przez mianowanie, wówczas należałoby rozwiązać stosunek pracy za porozumieniem stron i zawrzeć nową umowę o pracę. Nauczyciel straciłby przywileje związane z zatrudnieniem przez mianowanie.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- 1 września 2015 r. uczeń został przyjęty do szkoły jako dziecko zamieszkujące w rejonie (adres zameldowania był inny). W czerwcu 2016 r. nie otrzymał promocji do klasy drugiej. Od 1.09.2016 r. został ponownie przypisany do klasy pierwszej integracyjnej. 6.09.2016 r. mama dostarczyła Orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego do końca edukacji w gimnazjum z uwagi na Zespół Aspergera. Chłopiec nie zamieszkiwał już w rejonie lecz poza a nawet w innej gminie. Mama miała możliwość załatwienia dowozu syna ale tego nie zrobiła. Dowóz został załatwiony dopiero od września 2017 r. We wrześniu chłopiec był w szkole 4 dni. 03 października 2017 r. mama dostarczyła do szkoły Orzeczenie o potrzebie indywidualnego nauczania w domu. Odległość ze szkoły do miejsca zamieszkania chłopca wynosi od 13,6 km do 23,3 km w zależności od obranej trasy. Mama nie zgodziła się na przeniesienie chłopca do rejonu. Wobec tego dyrektor szkoły podpisał umowy na realizację NI z nauczycielami miejscowymi z rejonu zamieszkania. Teraz nauczyciele ci oczekują jeszcze zwrotu za delegacje. Czy jest takie prawo? Gorąco proszę o podpowiedź w rozwiązaniu mojego problemu.
- Mam wątpliwość czy niżej opisane przypadki należy traktować jako etat łączony: 1) nauczyciel przyrody ma 18 godzin przyrody + 3 godziny świetlicy; 2) nauczyciel języka polskiego ma 16 godzin j.polskiego + 4 godziny świetlicy? Zarówno nauczyciel przyrody i nauczyciel j. polskiego mają pensum 18 godz.
- Proszę o wzór powołania na stanowisko głównego księgowego w szkole.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel, w trakcie studiów w 2003 roku, odbył praktykę w pogotowiu opiekuńczym. Czy można zaliczyć ją jako praktyka w oświacie skoro od 2004 roku do 2014 roku obowiązywały przepisy przejściowe, ponieważ placówka w tym okresie przeszła pod Ministerstwo Polityki Społecznej, ale przez cały ten okres obowiązywała i Karta Nauczyciela i Kodeks Pracy. Sprawa dotyczy uznania przygotowania pedagogicznego.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel zatrudniony na podstawie mianowania otrzymał propozycję ograniczenia tygodniowego wymiaru godzin do 14/18. Nauczyciel nie wyraził zgodny na ograniczenie. Jestem przed wręczeniem nauczycielowi wypowiedzenia umowy. Czy w tej sytuacji (gdy nauczyciel nie wyraził zgody na ograniczenie) organ prowadzący szkołę może wykorzystać zapisy art. 22 Karty Nauczyciela i wskazać mu szkołę gdzie ten wymiar będzie uzupełniał?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe