Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jak wyglądają procedury dotyczące przechowywania dzienników? (jak długo i co potem z nimi zrobić)
Dzienniki zajęć lekcyjnych należą do kategorii archiwalnej B5 (dokumentacja niearchiwalna oznaczona symbolem B), co oznacza, że muszą być przechowywane przez 5 pełnych lat kalendarzowych, licząc od 1 stycznia roku następnego po roku, w którym nastąpiło zakończenie spraw, a których ta dokumentacja dotyczy. Po tym okresie dokonuje się tzw. brakowania polegającego na wydzieleniu i przekazaniu do (komisyjnego) zniszczenia dokumentacji niearchiwalnej, której okres przechowywania upłynął i uznano ją za nieprzydatną dla celów praktycznych w szkole. Przekazanie dokumentacji do zniszczenia może nastąpić po uzyskaniu zgody wydanej przez właściwe miejscowo archiwum państwowe.
Podstawa prawna: Ustawa z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (ze. zm.).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Program wychowawczo-profilaktyczny dla placówki oświatowo-wychowawczej. W OPP uczestnicy przychodzą tygodniowo na jedne zajęcia. Programy z założenia odpowiadają na zapotrzebowanie uczestnika, który przychodzi, ponieważ tego pragnie. Powoduje to z założenia brak zachowań marginalnych/agresywnych itd. Jak napisać minimalistyczny program w-p?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Bardzo proszę o pomoc w zakresie organizacji nauczania ucznia z upośledzeniem w stopniu umiarkowanym w gimnazjum ogólnodostępnym. W październiku uczennica otrzymała takie orzeczenie. Matka nie chce słyszeć o nauce w szkole specjalnej. Powołałam zespół i organizujemy nauczanie. Jak mam zrealizować 800 godzin plastyki i 830 godzin techniki, 130 godzin muzyki? Czy możemy te zajęcia realizować na różnych przedmiotach i zapisywać w oddzielnym dzienniku tematy dostosowane do potrzeb i możliwości dziecka? Uczennica nie ma nauczania indywidualnego, a nawet gdyby zaplanować jej po 7-8 godzin tygodniowo tych przedmiotów, zanudziłaby się. Poza tym, ona bardzo chce być w klasie i razem z klasą pracować. Bardzo proszę o pomoc, jak zorganizować nauczanie z korzyścią dla dziecka, ale zgodnie z litera prawa.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy w szkole niepublicznej o uprawnieniach publicznej można z subwencji pokryć opłatę za abonament za korzystanie z usług portali dla dyrektorów placówek oświatowych np. "Nadzór pedagogiczny"
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Uczeń zasadniczej szkoły zawodowej uległ wypadkowi drogowemu i przez 2 miesiące przebywał w szpitalu. Obecnie jest w domu, ale nie może uczęszczać do szkoły z powodu skomplikowanego złamania nogi. Rodzice dostarczyli orzeczenie z PPP o konieczności nauczania indywidualnego. W jaki sposób zorganizować dla tego ucznia zajęcia praktyczne. Dodam,że uczeń mieszka w miejscowości oddalonej 12 km od szkoły.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel stawił się w pracy pod wpływem alkoholu i prowadził zajęcia. Rzecznik wszczął postępowanie wyjaśniające, nie dyscyplinarne, takie zawiadomienie wpłynęło do dyrektora. Czy dyrektor szkoły musi zawiesić nauczyciela w pełnieniu obowiązków?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe