Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jaką dokumentację powinno prowadzić przedszkole w czasie pełnienia dyżuru wakacyjnego?
W związku z organizacją dyżurów wakacyjnych przedszkole powinno w pierwszej kolejności zgromadzić dokumentację związaną z informacjami o dzieciach korzystających z opieki placówki. Są to przede wszystkim wnioski rodziców o przyjęcie dzieci na dyżur wakacyjny, a w przypadku dzieci, które wcześniej nie uczęszczały do danego przedszkola - informacje o stanie zdrowia dzieci, zaleceniach dietetycznych lub o podawaniu leków, dane kontaktowe rodziców, upoważnienia do odbioru dzieci przez inne osoby niż rodzice. Ponadto w okresie dyżuru przedszkole powinno prowadzić na ogólnych zasadach dziennik zajęć przedszkola (§ 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 sierpnia 2014 r. w sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentacji, Dz. U. z 2014 r., poz. 1170), w którym odnotowuje się przeprowadzone zajęcia i obecność uczniów. Nauczyciele powinni planować swoją pracę w czasie dyżurów i w związku z tym mają obowiązek sporządzać dokumenty obowiązujące w ich placówkach zgodnie z brzmieniem statutu, np. plany pracy wychowawczo – dydaktycznej oraz opracowywać ramowe rozkłady dnia, zatwierdzane przez dyrektorów (§ 9, § 15 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 maja 2001 r. w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół, Dz. U. z 2001 r. Nr 61, poz. 624).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Na podstawie świadectwa z zagranicy uczeń z Ukrainy został przyjęty od razu do klasy II Technikum (z pominięciem klasy I) z zastrzeżeniem, iż do końca klasy II musi zdać egzamin klasyfikacyjny z przedmiotów, które zakończyły się w klasie I. Proszę o podanie składu komisji przeprowadzającej egzamin oraz podstawę prawną dla takiego przypadku (uczeń z zagranicy, przyjęty do klasy programowo wyższej).
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- W przedszkolu od 01.09.2015 r. jest dziecko z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego (niedosłuch). Orzeczenie dostarczono we wrześniu - dodatkowe środki na zajęcia specjalistyczne zostaną przekazane z UM od stycznia 2016 r (informacja podana z Wydziału Edukacji UM). Od kiedy należy prowadzić dodatkowe działania pedagogiczne, jeśli środki finansowe na ten cel będą przekazane od stycznia 2016 r.?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- W oparciu o jakie przepisy prawne działają klasy profilowane?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o odpowiedz, jakie obowiązują arkusze ocen oraz świadectwa dla klasy I szkoły podstawowej i gimnazjum w bieżącym roku szkolnym po zmianie z 27 maja br.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy w przedszkolu niepublicznym można realizować zajęcia z Wczesnego wspomagania rozwoju dla dziecka w wieku 3 lat, jeśli nie jest ono jego wychowankiem (uczęszcza do przedszkola publicznego)? Jaką dokumentację należy prowadzić?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe