Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne W wynagrodzeniu urlopowym dodatek funkcyjny pobierany przez część roku szkolnego uwzględnia się mnożąc otrzymywaną stawkę z tego tytułu przez liczbę miesięcy, w...

PORADA PRAWNA

01 sierpnia 2017 Kadry

Jaką kwotę dodatku funkcyjnego należy uwzględnić przy wyliczeniu średniej urlopowej, przyznanego w kwocie np.1000,00 zł od marca do sierpnia. Urlop będzie rozliczany w miesiącu lipcu i sierpniu?

W wynagrodzeniu urlopowym dodatek funkcyjny pobierany przez część roku szkolnego uwzględnia się mnożąc otrzymywaną stawkę z tego tytułu przez liczbę miesięcy, w których nauczyciel wykonywał zadania lub zajęcia. Uzyskaną kwotę dzieli się przez liczbę miesięcy roku szkolnego poprzedzających miesiąc rozpoczęcia urlopu, czyli: 6 * 1.000 zł = 6.000 zł : 9 miesięcy = 666,67 zł za pełen miesiąc urlopu - gdy nauczyciel rozpoczął urlop w czerwcu, uwzględnia się miesiące wrzesień – maj i w tej samej wysokości składnik wynagrodzenia urlopowego jest wypłacany za lipiec i sierpień w związku z kontynuacją urlopu wypoczynkowego. Tylko gdyby nauczyciel rozpoczął urlop dopiero w lipcu, kwotę 6.000 zł dzieli się przez 10 miesięcy roku szkolnego poprzedzających początek urlopu (§ 2 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 26 czerwca 2001 r. w sprawie szczegółowych zasad ustalania wynagrodzenia oraz ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy nauczycieli, Dz.U. z 2001 r. Nr 71, poz. 737). 

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2019 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT