Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jaka obowiązuje stawka podatku VAT (zwolniona, czy nie podlega) : 1. opłaty za wyżywienie dziecka w publicznym przedszkolu; 2. opłaty za pobyt dziecka w publicznym przedszkolu; 3. opłaty za wyżywienie personelu.
Opłaty za usługi edukacyjne, opiekuńcze i wychowawcze świadczone przez przedszkole są zwolnione z podatku VAT (art. 43 ust. 1 pkt 26 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, Dz. U. z 2016 r., poz. 710). Z podatku VAT zwolnione jest także świadczenie usług związanych z wyżywieniem uczniów oraz nauczycieli, jako usługi ściśle związane z realizowaniem zadań przedszkola (art. 43 ust. 1 pkt 24 lit a) ww. ustawy). Natomiast podatkiem VAT w wysokości 8% są opodatkowane usługi związane z żywieniem pracowników niepedagogicznych (art. 146a pkt 2 ustawy w zw. z załącznikiem do rozporządzenia z dnia 23 grudnia 2013 r. w sprawie towarów i usług, dla których obniża się stawkę podatku od towarów i usług, oraz warunków stosowania stawek obniżonych, Dz. U. z 2013 r., poz. 1719).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Dyrektor szkoły gwarantuje pracującym przy monitorach okulary korygujące wzrok, w sytuacji gdy badania okulistyczne prowadzone w ramach profilaktycznej opieki zdrowotnej wykażą potrzebę ich stosowania. Aby otrzymać dofinansowanie do okularów korygujących wzrok, trzeba spełniać dwa warunki określone w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 1.12.1998r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe. Czy nauczyciela języka polskiego (zatrudnienie na pełen etat 18/18), dyrektora, sekretarkę można zaliczyć do osób, którym te okulary korygujące wzrok przysługują ?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy jeżeli nauczycielka wypracowała 0,5 godz. doraźnych zastępstw z pensum 22 i 3,5 godz. z pensum 25, to każdą liczbę godzin zaokrąglamy do pełnej godziny osobno i wypłacamy 1 godzinę z pensum 22 i 4 godziny z pensum 25?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Wychowanek z mojego przedszkola otrzymał orzeczenie o o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na autyzm i przyznano mu godziny rewalidacyjne. Jakie kwalifikacje powinien posiadać nauczyciel do prowadzenia tych zajęć - czy wystarczą studia z zakresu oligofrenopedagogiki?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Jak powinno być przeprowadzone zasięgnięcie opinii Rady Pedagogicznej w sprawie powierzenia stanowiska wicedyrektora szkoły od 1 września 2019 roku? W jaki sposób nauczyciele wyrażają swoją opinię?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Uczeń realizuje część zajęć z j. polskiego z klasą, a jedną godzinę indywidualnie. Czy na zajęcia indywidualne potrzebny jest osobny dziennik? Jest to dodatkowa godzina nauczyciela.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe