Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jaki jest standardowy czas oczekiwania na zadane pytania? Jestem przed przedłużeniem umowy z "Nadzorem Pedagogicznym" i nie ukrywam, że długie oczekiwania na odpowiedzi są bolączka tego "Nadzoru"!!!
Szanowni Państwo,
wrzesień to bardzo intensywny czas dla dyrektorów szkół i placówek oświatowych. Dostajemy od wszystkich użytkowników serwisu wiele próśb o zaktualizowane dokumenty i pytań w związku z nowymi rozporządzeniami i zmianami jakie nastąpiły w Prawie oświatowym po 1 września 2017r.
Dokładamy wszelkich starań, aby dokumenty były przygotowane rzetelnie, a pytania są dokładnie analizowane, bo zależy nam, aby byli Państwo zadowoleni ze świadczonych przez nas usług.
Uprzejmie przepraszamy za opóźnienia i prosimy o cierpliwość, na wszystkie pytania odpowiemy.
Z poważaniem,
Redakcja serwisu
nadzór-pedagogiczny.pl
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Bardzo proszę o ustosunkowanie się do poniższego pisma, które nauczyciel otrzymał od byłej pani Dyrektor. Dotyczy: przeniesienia do innej szkoły: "Działając na podstawie art. 18 ust. 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982r. - Karta Nauczyciela ( Dz.u. Z2006. Nr 97, poz.674 z póź. zm. ) w związku z Pani prośbą o przeniesienie ( pismo z dnia 11 maja 2009r r. ), po uzyskaniu zgody Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 1 w ......, przenoszę Panią od 1 września 2009r. do 31 sierpnia 2013r. na stanowisko nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej Nr 3 w ......... Po upływie powyższego terminu przysługuje Pani prawo powrotu na dotychczasowe stanowisko w Szkole Podstawowej Nr 1 w ....... W związku z powyższym: 1.Czy zgodne z prawem jest stwierdzenie, że nauczyciel zostaje przeniesiony na czas określony. 2. Czy wiążące jest stwierdzenie, że nauczycielowi przysługuje prawo powrotu, ale nie musi z niego skorzystać. Chciałabym nadmienić, że nauczyciel z własnej woli przeszedł do SP 3 na trzy lata z myślą, że pozostanie w tej placówce, ponieważ nauczyciel, który był przed nim odszedł na emeryturę. Cytowane pismo zostało nauczycielowi wręczone w maju 2012r., jednak w dokumentacji nauczyciel nigdzie się pod nim nie podpisał. Nauczyciel jest nauczycielem dyplomowanym, zatrudnionym na podstawie mianowania.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy organ prowadzący szkołę przed utworzeniem Powiatowego Centrum Sportu na bazie obiektów sportowych szkoły powinien mieć opinię Rady Pedagogicznej , Rady Rodziców. Jeśli tak czy jest ona wiążąca w przypadku opinii negatywnej.
Dziękuje
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Jakie są procedury założenia szkoły przysposabiającej do pracy dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym i znacznym? Do kiedy należy złożyć wniosek o dotację?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy w dzienniku lekcyjnym zaznacza się nieobecności uczniów na danej lekcji, gdy reprezentuje szkołę na konkursie, w uroczystościach szkolno-środowiskowych lub uczestniczy w zajęciach zielonej szkoły?
Wykazanie nieobecności ucznia stanowi zaniżenie wskaźnika frekwencji i fałszywą informację o nierealizacji obowiązku szkolnego. Dodatkowo powoduje niezadowolenie ucznia i jego rodziców z powodu wykazywania nieobecności na lekcjach.
Natomiast wykazanie obecności ucznia na lekcjach w tych przypadkach rodzi wątpliwości o rzetelność wypełniania dokumentacji szkolnej i podejrzenie fałszowania stanu rzeczywistego.
Proszę o podanie interpretacji prawnej tego zagadnienia.
Z poważaniem
Iwona Loroch
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Atesty phz. Na jakie artykuły/wyposażenie/materiały/elementy konstrukcyjne itp. szkoła powinna posiadać atesty higieniczna phz i jaka podstawa prawna reguluje ten obowiązek?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe