Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Nauczyciel wspomagający oprócz zajęć w ramach pensum, w przypadku zatrudnienia na pełen etat realizuje w ramach 40-godzinnego tygodnia pracy, również zadania statutowe...

PORADA PRAWNA

30 marca 2016 Prawo oświatowe

Jakie są obowiązki nauczyciela wspomagającego, który pracuje w przedszkolu ogólnodostępnym na cały etat /25godz? Czy wypracowuje 40 godz. jak nauczyciel wychowawca? Chodzi o takie sytuacje jak pozostanie dłużej w pracy, kiedy jest organizowana uroczystość lub wycieczka?

Nauczyciel wspomagający oprócz zajęć w ramach pensum, w przypadku zatrudnienia na pełen etat realizuje w ramach 40-godzinnego tygodnia pracy, również zadania statutowe przedszkola (w tym może na polecenie dyrektora opiekować się dziećmi na wyjściach, wycieczkach i uroczystościach) oraz związane z dokształcaniem się i doskonaleniem zawodowym, czy przygotowywaniem się do zajęć z dziećmi (art. 42 ust. 1 i ust. 2, art. 41c ust. 1 KN).

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2019 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT