Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jestem dyrektorem szkoły, którego kadencja kończy się z dniem 31.08.2018 r. Organ prowadzący wymusza na mnie, abym wystąpiła z wnioskiem do szkoły, gdzie pracuje nowo wybrana Pani dyrektor, iż z dniem 1 września br. Pani dyrektor zostanie zatrudniona w naszej szkole szkole za porozumieniem stron na zasadzie przeniesienia z obecnej placówki. Przecież ja nie mogę podejmować decyzji wiążących po 1 września. Nadmieniam, iż nie mogę też tego zrobić teraz w maju, ponieważ mam nadmiar nauczycieli języka niemieckiego, od którego specjalistką jest nowa Pani dyrektor, do czego nakłaniał mnie także organ. Nie mogę na siebie brać takiej odpowiedzialności. Czy się mylę?
Aktualny dyrektor może, ale nie ma obowiązku dokonania przed dniem 1 września 2018 r. czynności związanych z przeniesieniem do swojej szkoły nauczyciela – przyszłego dyrektora w celu rozpoczęcia pracy od dnia 1 września 2018 r. (art. 18 ust. 1 KN). Jeśli takie przeniesienie nie zostanie dokonane, nauczyciel będzie mógł w swojej szkole ubiegać się o urlop bezpłatny z ważnych przyczyn i o zatrudnienie na czas określony (czas powierzenia stanowiska dyrektora) w szkole, w której będzie pełnił funkcję – art. 68 ust. 1 KN, art. 10 ust. 7 KN w zw. z art. 64 ust. 2 PO.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jeżeli nauczyciel w dniu szkolenia, które odbywa się o godz.16.00 pracuje planowo od 12.00 do 16.00, to czy powinno się mu umożliwić pracę w godzinach rannych czyli zamienić godziny pracy z drugim nauczycielem, czy należy zwolnić nauczyciela z całego dnia pracy ponieważ o godz. 12.30 musi wyjechać aby dotrzeć na miejsce szkolenia? Jeżeli nauczyciel w dniu szkolenia, które odbywa się o godz. 16.00 pracuje planowo od godz. 7.00 do 15.30 i realizuje tygodniowo 3 planowe nadgodziny tygodniowo, które zgodnie z uchwałą rady miejskiej są rozliczne proporcjonalnie każdego dnia tygodnia, to czy zwalniając nauczyciela o godz.12.30 na szkolenie liczę mu nadgodziny planowe, czy potrącam tyle ile faktycznie zwalniam- czyli 3, tym bardziej, że za nieobecnego nauczyciela muszę innemu nauczycielowi przydzielić nadgodziny doraźne?
- DOKUMENT NA ŻYCZENIE
Proszę o wzór rezygnacji z pełnienia funkcji dyrektora przedszkola.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy obowiązkiem dyrektora jest zatrudnić nauczyciela kontraktowego po trzech latach pracy zatrudnionego na czas określony?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- W szkole zatrudniony jest organizator sportu posiadający legitymację trenera. Na terenie szkoły znajduje się Miejska Strefa Rekreacji Sportowej. Zajęcia z wychowania fizycznego obowiązkowe i pozalekcyjne typu SKS prowadzą nauczyciele z odpowiednimi kwalifikacjami. Czy organizator sportu z kwalifikacjami typu trener może prowadzić zajęcia sportowe z dziećmi poza zajęciami lekcyjnymi np. po południu, w sobotę lub i niedzielę?
- Jesteśmy przedszkolem niepublicznym mającym obowiązek zatrudniać logopedę i psychologa. W naszym założeniu w/w specjaliści będą zatrudnieni w wymiarze 11 godzin tygodniowo, czyli pół etatu licząc jako etat 22 godziny, tak jak wynika z Karty Nauczyciela. Nie jesteśmy w stanie zatrudnić na większą ilość godzin z racji kosztów, ale nie mamy również dzieci z orzeczeniami i opiniami więc nie mamy potrzeby. Podlegamy pod Kodeks Pracy, czyli etat wynosi 40 godzin. Jak nawiązać stosunek pracy z tymi osobami? Umowa o pracę na pół etatu czy 1/4 etatu? Jeżeli 1/4 to jest to dla pracownika bardzo niekorzystne.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe