Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jeżeli dyrektor szkoły zwolnił ucznia z nauki drugiego języka obcego do końca etapu edukacyjnego, to czy po wejściu w życie rozporządzenia MEN z dnia 22 lutego 2019 r. w sprawie oceniania, klasyfikowania i promowania, powinien przywrócić obowiązek nauki uczniowi, który nie spełnia warunków określonych w tym rozporządzeniu, w paragrafie 6.1.?
Przepis § 6 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 22 lutego 2019 r. w sprawie oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy w szkołach publicznych (Dz.U. z 2019 r., poz. 373) ma identyczne brzmienie, co wcześniej obowiązujący § 6 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 3 sierpnia 2017 r. w sprawie oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy w szkołach publicznych (Dz.U. z 2017 r., poz. 1534). Z treści pytania nie można wywnioskować, kiedy i na podstawie jakiej regulacji dyrektor zwolnił ucznia z nauki drugiego języka obcego, ponieważ wraz z wejściem w życie aktualnych przepisów wykonawczych nie zmieniły się przesłanki zwolnienia ucznia z nauki języka wynikające z poprzednich regulacji; nie wiadomo więc, czy uczeń powinien uczęszczać na zajęcia z drugiego języka.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy ocena pracy nauczyciela robiona na wniosek dyrektora szkoły może rozpoczynać się w sierpniu? Czy mogę w sierpniu poinformować o niej nauczyciela (4-tygodniowy urlop wykorzystał w lipcu)?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- W jaki sposób "w procesie zarządzania wykorzystuje się wnioski wynikające ze sprawowanego nadzoru pedagogicznego" w niepublicznym punkcie przedszkolnym?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Jaką podstawę prawną należy zastosować przy podejmowaniu uchwały Rady Pedagogicznej dotyczącej opiniowania arkusza organizacyjnego szkoły na rok szkolny 2017/18. Czy zapisy Ustawy o systemie oświaty czy Prawa Oświatowego. Uchwała podejmowana jest w kwietniu 2017r., a ustawa Prawo Oświatowe wchodzi w życie z dniem 1 września 2017. , lecz art. 307 przepisów wprowadzających prawo oświatowe mówi, że w sprawach dotyczących organizacji roku 2017/18 należy uwzględniać przepisy Prawa Oświatowego.
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Bardzo proszę o odpowiedź, jak liczymy frekwencję w klasie, w której uczeń przebywa w szpitalu: w naszym przypadku będą to około 2 miesiące. Wiemy że w szpitalu realizuje obowiązek szkolny, jednak gdy wpiszemy, że jest nieobecny wówczas klasa ma bardzo niską frekwencję. Czy możemy potraktować ten okres jakby w klasie był 1 uczeń mniej i frekwencję wyliczyć bez niego?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Uczeń klasy III szkoły podstawowej ma 8 godzin nauczania indywidualnego, czy w tych godzinach powinien być j. angielski?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe