Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Kto w placówce przedszkolnej (niepubliczne przedszkole) może prowadzić nadzór pedagogiczny? Jakie są wymagane kwalifikacje i przede wszystkim jaki powinien posiadać stopień awansu zawodowego?
W przedszkolu niepublicznym prowadzenie wewnętrznego nadzoru pedagogicznego jest dobrowolne - § 35 w zw. z § 22 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 sierpnia 2017 r. w sprawie nadzoru pedagogicznego, Dz.U. z 2017 r., poz. 1658. W związku z tym przepisy nie określają, kto może go prowadzić, ani jakie musi mieć kwalifikacje – a w związku z tym nie stanowią, że takie uprawnienia posiada tylko nauczyciel, ani tez nie określają, jaki musi mieć stopień awansu zawodowego. Teoretycznie więc ewaluację wewnętrzną – o ile w ogóle jest prowadzona, może przykładowo realizować dyrektor (bez względu na okoliczność, czy jest nauczycielem) lub nauczyciel z dowolnym stopniem awansu.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Mam w szkole 9 oddziałów, więc nie mam wicedyrektora. W związku z tym, chcę zapytać , czy powinnam zwrócić się do wójta o zastępcę, czy nie jest to konieczne?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Czy dyrektorem do spraw pedagogicznych ( dyrektor sprawujący nadzór pedagogiczny) może być nauczyciel ( staż pracy 25 lat) z kwalifikacjami pedagogicznymi lecz bez stopnia awansu zawodowego. Pytanie dotyczy Liceum niepublicznego o uprawnieniach publicznego
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Witam. Większość dokumentów na tej stronie to dokumenty do wszystkich rodzajów szkół, a co z przedszkolami. Chodzi mi o plan nadzoru pedagogicznego na ten rok. Praca przedszkola znacznie różni się od pracy szkoły, i nie wszystkie dokumenty pasują do przedszkola. Te podane przykładowe to pasują do szkół,może taki typowy tylko do przedszkola, uwzględniający priorytety ministra na ten rok szkolny uważam, że powinien znaleźć się na tej stronie. Ze strony tej korzysta wielu dyrektorów przedszkola.Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na nowe materiały typowe do przedszkoli.
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka po 12 m-c stażu zakończonego 31.08.2019 r. w dn. 30.12.2019 r. złożyła wniosek o postępowanie kwalifikacyjne. W jakim terminie dyrektor musi dokonać analizy formalnej i po stwierdzeniu braków w jakim możliwie najpóźniejszym terminie powołać komisję kwalifikacyjną?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o podstawę prawną wraz z wymienionymi kompetencjami Rady Pedagogicznej oraz podstawę prawną wraz z obowiązkami i kompetencjami Dyrektora Szkoły Podstawowej?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe