Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Które wymagania poszczególnych obszarów obowiązują dla Młodzieżowych Domów Kultury i jaki ich zakres musi być zrealizowany na poziom D i B?
Rozporządzenie z 7.10 2009 r. w sprawie nadzoru pedagogicznego nie precyzuje szczegółów i nie wskazuje, z jakich wymagań taka placówka może zrezygnować. Wymagania na poziom D i B dotyczą wszystkich typów placówek oświatowych.
§ 2. Ilekroć w rozporządzeniu jest mowa o:
1) ustawie - należy przez to rozumieć ustawę z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty;
2) szkole - należy przez to rozumieć publiczne i niepubliczne przedszkola, inne formy wychowania przedszkolnego oraz szkoły;
3) placówce - należy przez to rozumieć publiczne i niepubliczne placówki wymienione w art. 2 pkt 3-5, 7 i 10 ustawy, a także publiczne i niepubliczne placówki doskonalenia nauczycieli.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Dotyczy realizacji nowej pp w klasie I. W jaki sposób nauczyciel powinien rozpisywać realizację wyodrębnionych edukacji w kl.1 w przypadku ucznia nauczanego indywidualnie (bez możliwości uczestniczenia w zajęciach na terenie szkoły). Uczeń realizuje treści nowej pp w wymiarze jedynie 6 godz. tygodniowo. Jak więc rozliczyć pp zgodnie z siatką godzin w przypadku j. angielskiego, ed. muzycznej, informatycznej, wf itd (Rozporządzenie określa minimalna liczbę godzin koniecznych do realizacji w 3 letnim okresie nauki) Dziecko z pewnością objęte zostanie naucz. indywid. przez kolejne lata edukacji. Pozdrawiam
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- 1.Czy w zasadniczej szkole zawodowej na świadectwie umieszczamy ocenę z praktycznej nauki zawodu od pracodawcy?
2.Co piszemy na świadectwie w przypadku kiedy uczeń w I Semestrze miał ocenę z wych. fizycznego, a w kwietniu otrzymał zwolnienie do końca roku szkolnego ?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Czy istnieje obowiązek prowadzenia dokumentów z obserwacji lub hospitacji zajęć, czy wystarczy notatka dyrektora wyłącznie do jego użytku w prowadzonym nadzorze?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Czy dyrektor szkoły może przeprowadzić niezapowiedzianą obserwację kontrolną? Jakie rozporządzenie lub ustawa to normuje? Czy w przypadku skarg rodziców na pracę nauczyciela można to zastosować?
Czy w procedurze obserwacji zajęć nauczyciela informacja o tym, że może być przeprowadzona taka obserwacja, wystarczy jako dokument? Szczególnie, gdy nauczyciel traktuje kontrolne obserwacje jako nagonkę.
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- W związku z prośbą otrzymaną od naszego pracownika z dnia 03 czerwca związaną z udostępnieniem kopii protokołu rady pedagogicznej z dnia zwracam się z zapytaniem: - czy i jakim zakresie jest możliwe udostępnienie kserokopii z potwierdzeniem zgodności z oryginałem protokołu z posiedzeń rad pedagogicznych pracownikowi? PODSTAWA PRAWNA : 1.ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 8 marca 2013 r. w sprawie organizacji kształcenia oraz warunków i form realizowania specjalnych działań opiekuńczo-wychowawczych w przedszkolach i szkołach specjalnych, zorganizowanych w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej (Dz. U. z dnia 20 marca 2013 r.); 2. Statut Zespołu Szkół Nr 12 w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej we Wrocławiu. Dział V Zasady przyjęcia do szkoły § 19. 1.Rekrutacja do szkoły odbywa się poprzez przyjęcie ucznia-pacjenta na dany oddział szpitalny. UZASADNIENIE: W protokole rady pedagogicznej Zespole Szkół Nr 12 w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki we Wrocławiu zawarte są dane osobowe innych osób - pracowników szkoły oraz dane osobowe uczniów pacjentów wraz z informacjami dotyczącymi aktualnego stanu zdrowia, oraz sytuacją rodzinną. Ze względu specyfikę szkoły uczeń naszej placówki jest jednocześnie pacjentem oddziału szpitalnego , w związku z tym czy udostępnianie protokołów z wymienionymi uczniami z imienia i nazwiska jest dopuszczalne, skoro wiąże się to z jednoczenie z potwierdzeniem że jest pacjentem oddziału szpitalnego.
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe