Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Mam pytanie dotyczące wypełniania arkuszy w klasach VIII szkoły podstawowej. W pierwszej kolumnie wypisuje się wyniki klasyfikacji rocznej, a w drugiej wyniki klasyfikacji końcowej. Co należy wpisać pod klasyfikacją roczną w rubryce (32): Data uchwały rady pedagogicznej: 1) promowany (z wyróżnieniem); 2) niepromowany; 3) ukończył szkołę (z wyróżnieniem); 4) nie ukończył szkoły, np. 21 czerwca 2021 r. ukończył klasę trzecią?
Treść pytania jest niejasna, z jakiego powodu w arkuszu ocen ucznia VIII klasy miałaby znaleźć się adnotacja, że ukończył klasę trzecią. W tym miejscu należy podać informacje dotyczące ucznia ostatniej (VIII klasy), a mianowicie: w jakim dniu rada pedagogiczna w danej szkole podstawowej podjęła uchwałę dotyczącą ukończenia szkoły przez ucznia VIII klasy (np. 21 czerwca 2021 r., jeśli w tym dniu odbyło się zebranie klasyfikacyjne rady pedagogicznej) oraz obok tej daty wpisać „ukończył szkołę” albo „ukończył szkołę z wyróżnieniem” (załącznik nr 3 do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 sierpnia 2019 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków, Dz.U. z 2019 r., poz. 1700 ze zm.).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy prawnie zasadne jest pytanie rodziców w ankiecie na początku roku szkolnego o wyrażenie zgody na udział dziecka w wyjściach klasowych mających na celu realizację zadań dydaktycznych i wychowawczych oraz
wyjściach klasowych mających charakter dydaktyczno- rekreacyjny? Sądzę, że jest to zawarte w działaniach szkoły i jedyną barierą moze być kwestia opłaty za wyjście.
Dziękuję za odpowiedź.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Jeżeli w szkole nie ma szkolnych organizacji związkowych i nikt nie zadeklarował przynależności do związków zawodowych czy w takim przypadku należy arkusz organizacji szkoły wysłać do opiniowania do związków zawodowych?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy będąc placówką niepubliczną - Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy muszę wystąpić do kuratorium o uprawnienia publiczne?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- W jakim rozporządzeniu można znaleźć aktualne ramowe plany nauczania dla Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych (forma zaoczna)?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy pielęgniarka szkolna może być traktowana jako fachowa pomoc medyczna i oddanie poszkodowanego pod jej opiekę jest równoznaczne ze zrealizowaniem § 40. rozporządzenia o zachowaniu bezpieczeństwa i higieny z 2002 r. tj. Pracownik szkoły lub placówki, który powziął wiadomość o wypadku, niezwłocznie zapewnia poszkodowanemu opiekę, w szczególności sprowadzając fachową pomoc medyczną, a w miarę możliwości udzielając poszkodowanemu pierwszej pomocy?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe