Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Moje pytanie dotyczy dni wolnych od pracy w roku szkolnym 2010/2011. Czy 14.X, 12.XI i 2.V mogą być dniami wolnymi? Jeżeli nie, to czy można je odpracować i w tych dniach szkoła będzie zamknięta. Jest wiele sprzecznych informacji na ten temat.
Tak, mogą być dniami wolnymi, jeśli w szkole dokonano takiego wyboru po zaopiniowaniu opowiednich organów szkoły (rady pedagogicznej, rady rodziców, samorzadu uczniowskiego). Dyrektor ogłasza je do 30 dni po wejściu w życie rozporzadzenia, a własciwie zmiany z 5.10.10 r.
Należy dodać, że dzień 14.10 jest usatwowo wolny od lekcji na podstawie art. 74 KN, niezależnie od w/w rozporządzenia w sprawie organizacji roku szkolnego.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy należy korygować odpis na ZFŚS na koniec roku, jeżeli w trakcie tego roku umrze nauczyciel emeryt objęty opieką socjalną (ZFŚS)? Dodać należy, że jest to emeryt, nauczyciel, który nie pracuje, a którego wysokość odpisu brana jest po uwagę w wysokości 5% pobieranej emerytury.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy zajęcia religii z dziećmi 5-6 letnimi powinny odbywać 2 razy w tygodniu po 30 minut, czy 2 razy po 60 minut? Podobne pytanie dotyczy języka angielskiego w grupie 6-latków-minimalnie 2 razy po 30 minut, czy 2 razy 60 minut?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Materiał dotyczący powołania zespołu ds pomocy psychologiczno - pedagogicznej jest niezgodne z prawem.
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Uczniowie naszej szkoły z klas II i III zostali zakwalifikowani do projektu "Umiem pływać". Raz w tygodniu wraz z wychowawcą wyjeżdżają na basen. Jedno dziecko, które ma rozpoznaną epilepsję nie bierze udziału w projekcie. Matka dziecka wyraża chęć i zgodę na udział syna w zajęciach na basenie. Przedłożyła zaświadczenie lekarskie, w którym lekarz neurolog nie stwierdza przeciwwskazań do zajęć na basenie pływackim. Mama ucznia deklaruje, że może jeździć z grupą na basen, aby pomóc przy sprawowaniu opieki nad swoim synem. Nie widzę przeciwwskazań, żeby dziecko brało udział w zajęciach. Czy rodzic może być obecny na tego typu zajęciach na basenie? Czy wychowawca klasy powinien także sprawować opiekę na basenie i pilnować uczniów, czy ten czas może spędzić w innym pomieszczeniu, np. kawiarni przy basenie. Pragnę dodać, że ratownicy nie życzą sobie obecności nauczycieli na basenie. Bardzo mi zależy na uzyskaniu odpowiedzi na pytanie dotyczące opieki sprawowanej przez wychowawców podczas pobytu na basenie - podstawa prawna.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy realizuje dodatkowe zadanie tzn. Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka. W związku z ciągłymi zmianami dotyczącymi przyjmowania nowych dzieci na zajęcia co najmniej dwa razy w miesiącu sporządzany jest aneks do arkusza organizacyjnego placówki. Czy każdy aneks musi zostać zaopiniowany przez Radę Pedagogiczną? Placówka zatrudnia ponad 150 nauczycieli, również w terenie (prowadzą zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze). W sytuacji, gdy Rady Pedagogiczne nie mogą odbywać się zdalnie jest to duży problem. Jaki zatem jest sposób rozwiązania tej sytuacji? Jaki powinien być zapis w Statucie i regulaminie Rady Pedagogicznej?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe