Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
N-l zatrudniony na zastępstwo nie będzie miał godzin w roku szk.19/20 a n-l którego zastępował w listopadzie 2018 odszedł na emeryturę.N-l nadal ma umowę na zastępstwo bez określenia daty do kiedy.
Umowa o pracę na zastępstwo została rozwiązana w dniu rozwiązania stosunku pracy nauczyciela, który odszedł na emeryturę, ponieważ nie można zastępować osoby niebędącej pracownikiem (art. 10 ust. 7 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2018 r., poz. 967 ze zm. , art. 30 § 1 pkt 4 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2018 r., poz. 917 ze zm.). Następnie (bez dochowania formy pisemnej) został ważnie zawarty nowy stosunek pracy; w sytuacji, gdy strony nie uzgodniły jego terminowego obowiązywania, nauczyciel jest zatrudniony na czas nieokreślony, pod warunkiem posiadania stopnia awansu co najmniej nauczyciela kontraktowego (art. 10 ust. 4 – 6 KN). Zatrudnienie pełnoetatowe w sytuacji braku godzin w nowym roku szkolnym wymaga dokonania wypowiedzenia z art. 20 ust. 1 pkt 2 KN, czyli z końcem roku szkolnego za 3 – miesięcznym wypowiedzeniem, z zastosowaniem obiektywnych kryteriów wyboru nauczyciela do zwolnienia. Z kolei zatrudnienie na część etatu uprawnia do wypowiedzenia z końcem roku szkolnego z 3 – miesięcznym okresem wypowiedzenia na podstawie art. 27 ust. 1 KN.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Na podstawie jakich przepisów nauczyciel zatrudniony na pełny etat może wnioskować o czterodniowy tydzień pracy?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Wg mnie posiada ona kwalifikacje do nauczania w szkole ponadgimnazjalnej. Mówi o tym ostatecznie paragraf 29 ust. 2 rozp. z 2017 r. (Dz. U. z 2017 poz. 1575). Ponieważ ukończyła studia przed 17 stycznia 2012 r. Proszę o potwierdzenie lub wyjaśnienie zastosowania w praktyce tego Rozporządzenia. Natomiast jeżeli nauczyciel może nauczać w szkole ponadgimnazjalnej, to czy może ubiegać sie o awans zawodowy bez dopełnienia wykształcenia?
- Pytanie dotyczy przeniesienia nauczyciela do innej szkoły na jego prośbę, która wpłynęła ustnie 13 VII. Czy potrzebna jest zgoda dyrektora szkoły, w której nauczyciel aktualnie jest zatrudniony? Czy nauczyciel może zażyczyć sobie takiego przeniesienia, a dyrektor musi go przenieść i nie ma nic do powiedzenia w tej kwestii? Co w sytuacji, gdy dyrektor nie wyraża zgody na przeniesienie go do innej szkoły, prowadzonej przez inny organ prowadzący? Nauczyciel jest mianowany. Umowę ma na czas nieokreślony, podpisaną dużo wcześniej, zanim został mianowany. Proszę o interpretację przepisów.
- Nauczycielka przedszkola wraca z urlopu dla poratowania zdrowia 1 września 2016r. (urlop zdrowotny od 01.09.2015r. do 31.08.2016r). Czy należy jej się cały urlop wypoczynkowy za 2016r. czyli 35 dni, czy proporcjonalnie za 4 m-ce br? Proszę o wykładnie prawną.
- Czy nauczyciel w trakcie roku szkolnego może jechać do sanatorium przyznanego prze NFZ. Czy musi mieć zwolnienie? Czy jedzie w trakcie urlopu bezpłatnego?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe