Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Nauczyciel zatrudniony w placówce feryjnej również może skorzystać ze zwolnienia na poszukiwanie pracy. W praktyce nauczyciele najczęściej poszukują pracy podczas...

PORADA PRAWNA

Nauczyciel dyplomowany zatrudniony na podstawie mianowania otrzymał wypowiedzenie umowy o pracę z art. 20KN z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia. W bieżącym roku szkolnym nauczyciel pracuje na 10/18 etatu. Czy nauczycielowi przysługują dni wolne na poszukiwanie pracy? Nauczyciel wybrał sobie trzy dni, takie w których pracuje w szkole (oprócz tego jest zatrudniony na 8/18 w innej placówce). Nadmienia, że jesteśmy placówką feryjną.

Nauczyciel zatrudniony w placówce feryjnej również może skorzystać ze zwolnienia na poszukiwanie pracy. W praktyce nauczyciele najczęściej poszukują pracy podczas wakacji, nie mniej okres wakacyjny jest jego urlopem wypoczynkowym, a zwolnienie określone w art. 37 kodeksu pracy dotyczy czasu, kiedy pracownik wykonuje swoją pracę - jest to zwolnienie od pracy.

Fakt, że nauczyciel pracuje dodatkowo w innej szkole nie będzie miał tu znaczenia, gdyż wypowiedzenie dotyczy konkretnego, odrębnego stosunku pracy (podobnie jak wszystkie inne uprawnienia pracownicze).

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2019 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT